زد اف اثرگذار است (شعار شرکت زد اف)!

“ZF IS EFFICIENCY”

فن ­آوری انتقال قدرت زد اف و سیستم­ های اکسل برای ماشین­ آلات ساختمانی و ادوات سایت­ های کارگاهی

شرکت زد اف برای راننده، مالک و سازنده به یک اندازه مزیت دارد. صنعت ماشین آلات ساختمانی و ادوات سایت­های کارگاهی بیش از پیش بر موضوعاتی چون کاهش مصرف سوخت، راحتی راننده و سازگاری با محیط زیست متمرکز است.

شرکت ZF برای رضایت­ مندی بیشتر، به همراه فن ­آوری انتقال قدرت و شاسی، راه حل­ ها و عملکردهایی را نیز ارائه می­کند. مصرف سوخت کمتر، کاهش فرسایش و آلایندگی، افزایش کارآیی، فواصل طولانی­ تر سرویس، دستیابی آسان­تر و بهتر و اتوماسیون بیشتر، موضوعات مورد توجه مهندسان شرکت زد اف است.

واقعیت یافتن رویاها با فن­ آوری ZF

پیشرفت­های بزرگ، سریع و چشمگیر و روند جهانی­ سازی باعث شکوفایی صنعت ساختمان­ سازی در جهان شده است، به طوری که پروژه­های پیشرفته ساخت و ساز خواستار حداکثر عملکرد کارگر و ماشین­ آلات است. بهره­ وری بیشتر، اثربخشی بیشتر و افزایش راحتی رانندگی الزاماتی است که امروزه ماشین­ آلات ساختمانی باید برآورده سازند.

ZF Friedrichshafen AG اکنون نیم قرن است که سیستم­ های انتقال قدرت و محورهای ماشین­ آلات ساختمانی را تولید نموده و توسعه می­دهد. همواره هدف مهندسان زد اف ایجاد و توسعه مولفه ­ها و کارکردها به شیوه ای هدفمند برای برآورده کردن نیازهای روزافزون بازار بوده است.

در این فرآیند، آنها به دانش عظیم گروهی در زمینه سیستم­ های انتقال قدرت و شاسی که در میلیون­ها مورد اثبات شده است، تکیه می­کنند. ZF که در گذشته از گیربکس ۲ سرعته معکوس برای لودرهای چرخی استفاده کرده است، امروزه طیف گسترده ­ای از وسایل نقلیه ساختمانی را به پیشرفته­ ترین محورها و فناوری انتقال قدرت تجهیز می­کند.

در زمینه ماشین ­آلات ساختمانی، زد اف یکی از پیشتازان فناوری و نوآوری در سراسر جهان است. تمرکز توسعه ­دهندگان در این زمینه بر کاهش مصرف و آلایندگی، افزایش بهره­ وری، راحتی رانندگی و ایمنی و هم­چنین افزایش سهولت کار و کاهش سر و صدا است. ZF بر سیستم­ های انتقال قدرت متمرکز شده و اکسل­ها و گیربکس ­ها را با نرم ­افزارهای پیشرفته ترکیب می­کند.

بسیاری از نقاط عطف مرتبط با صنعت ساخت ماشین ­آلات ساختمانی به نحوی با شرکت زد اف مرتبط است. با سیستم انتقال قدرت cPOWER، ZF اولین CVT را برای ماشین ­آلات برون-جاده­ای به جهان ارائه داده است.

cPOWER با توسعه فناوری powersplit CVT که در ماشین­ آلات کشاورزی معرفی شده است، مزایای قابل توجهی را فراهم نموده و بهره­ وری را به گونه­ ای هم­زمان با کارایی افزایش می­دهد که قبلاً غیرقابل تصور بود. ZF هم­چنین متعهد شده است که سیستم­های انتقال قدرت جایگزین را – نه تنها در جاده بلکه در کاربردهای برون جاده­ای نیز توسعه دهد.

این شرکت در این زمینه پیشگام است و اولین سیستم انتقال قدرت هیبرید را برای ماشین­ آلات ساختمانی توسعه داده است. یک موتور الکتریکی با ظرفیت حداکثر ۱۲۰ کیلو وات، از سیستم انتقال قدرت معمولی پشتیبانی می­کند و از پیک­های توان جلوگیری می­کند. این امر، به طور قابل توجهی مصرف سوخت را کاهش می­دهد و باعث کاهش بار پیشرانه می­شود.

شرکت زد اف با ادغام یک ماژول هیبرید با سیستم انتقال قدرت ERGOPOWER، به سمت آینده قدم برداشته است. و با این کار، به پیشرفت نوآوری­ هایی ارزشمند ادامه می­دهد.

متخصصان کاربردهای برون- جاده­ای

تکنولوژی انتقال قدرت برای ماشین­ آلات ساختمانی، ادوات ساخت و ساز و خودروهای حمل مواد توسط واحد تجاری سیستم­های برون-جاده­ای، به عنوان بخشی از صنایع زد اف تولید شده و توسعه یافته است

در این واحد، زد اف فعالیت­های خود را در راستاری کاربردهای برون-جاده ­ای دنبال می­کند.

این کاربردها شامل توسعه و تولید سیستم­ های انتقال قدرت و محورهای مربوط به ماشین­ آلات کشاورزی و ساختمانی و نیز تکنولوژی­های انتقال قدرت برای سیستم­های حمل و نقل مواد، وسایل نقلیه ریلی و نظامی است. این واحد مسئولیت تجارت جهانی سیستم ­های پیشرانه دریایی، فناوری حمل و نقل هوایی و تولید و توسعه سیستم­های انتقال قدرت برای توربین­های بادی را نیز بر عهده دارد.

سیستم­های تست و درایوهای صنعتی برای انواع کاربردها نیز نمونه­ هایی از دارایی­ های این بخش است. بنابراین، واحد­های تجاری در فناوری صنعتی، طیف گسترده­ ای از محصولات و بازارها را در بر می­گیرند.

حضور جهانی سیستم­ های برون-جاده­ ای

شرکت زد اف برای اطمینان از حرکت در هر نقطه و در هر زمان، محصولات و خدمات جامع و متنوعی را برای شما فراهم آورده است. نزدیکی به مشتری، یکی از عوامل اساسی در عملکرد شرکت است.

رضایت مشتری از خدمات و محصولات ارائه شده توسط شرکت زداف مهم ­ترین هدف در کلیه فعالیت­های شرکت است. کلیه خدمات ارائه شده در چرخه محصول، اعم از توسعه و مشاوره تا خدمات پس از فروش وابسته به این عامل هستند. بنابراین، نزدیکی به مشتریان بین­ المللی برای ZF از اهمیت بالایی برخوردار است.

در سراسر جهان، گروه زد اف دارای ۲۳۰ نمایندگی در ۴۰ کشور و ۱۷ مرکز اصلی توسعه است. علاوه بر آن، زد اف دارای ۷۷ مرکز خدمات و هم­چنین ۶۵۰ شریک خدماتی است. گستردگی مراکز خدماتی، این امکان برای ZF فراهم نموده است تا شبکه انبوهی از ارتباطات بسیار سودمند را در نزدیکی مشتریان بین­ المللی در هر سطح و هر منطقه­ ای ایجاد کند.

واحد تجاری «سیستم­ های برون-جاده­ای» که دفتر مرکزی آن در Passau آلمان قرار دارد، راه­ حل­ های جامع و اختصاصی مرتبط با ماشین ­آلات ساختمانی، ماشین آلات کشاورزی و وسایل حمل و نقل مواد را به مشتریان خود ارائه می­دهد.

واحد سیستم ­های برون-جاده­ای دارای ۹ سایت تولید در سراسر جهان است: Passau (آلمان)، Steyr (اتریش)، Stankov (جمهوری چک)، Gainesville (ایالات متحده آمریکا)، Sorocaba (برزیل)، Hangzhou (چین)، Liuzhou (چین)، Luoyang (چین) و کویمباتور (هند).

با شبکه توسعه جهانی (GDN)، شرکت زداف قادر است متناسب با نیازهای منطقه ­ای و خدمات پشتیبانی ادامه ­دار، محصولات خود را سازگار نماید. شبکه خدمات و تیم­های فروش مرکزی در سرتاسر جهان قابل دسترس هستند.

تولید بر اساس نیاز بازار

مهندسی، آغازگر این فرایند است. بیشتر محصولات شرکت زد اف، که در خارج از اروپا نیز تولید می­شوند، باید با شرایط بازارهای منطقه­ ای سازگار شوند. این حوزه، شامل برآورده نمودن ساختار هزینه­ های معمول در هر کشور بدون به خطر افتادن عملکرد و کیفیت بارز ZF است.

از طرف دیگر، مشخصات فنی باید با شرایط بازار تنظیم شود: سیستم­ های انتقال قدرت خودروهای تجاری باید متناسب با گشتاور عملی موتور و میانگین وزنی که قرار است منتقل شود، تنظیم گردند و کمک فنرها برای تطابق با پروفیل بارهای معمول طراحی شوند.

شرکت زد اف برای تحقق این وظایف، دارای یک شبکه توسعه بین­ المللی مناسب است: مراکز اصلی توسعه با چندین مرکز سفارشی ­سازی در نزدیکی کارخانجات بزرگ ZF در تماس هستند. شرکت R&D نیز فعالیتهای مرکز توسعه در توکیو (ژاپن) را هماهنگ و پشتیبانی نموده و جهت طراحی محصولات جدید راه حل­ های مناسبی را ابداع می­کنند. در راستای توسعه و سفارشی­ سازی محصول، بخش­های مرتبط روند کار را کنترل می­کنند؛ و هر زمان که سؤال­های تحقیقاتی اساسی پیش آید، مراکز تحقیق و توسعه فراخوانی می­شوند.

با هم زمین را به حرکت در می­ آوریم!

شرکت زد اف به عنوان یک تأمین­ کننده بر روی کل سیستم انتقال قدرت متمرکز شده و مزایای نرم ­افزارهای پیشرفته مرتبط را با سیستم انتقال قدرت و محورها ترکیب می­کند. مراکز تحقیق و توسعه عمدتاً بر این موضوعات متمرکز هستند:

 • مصرف سوخت کمتر
 • افزایش بهره ­وری
 • کاهش سر و صدا
 • افزایش راحتی رانندگی

زد اف یک متخصص شناخته شده در زمینه سیستم­ های انتقال قدرت است و در سراسر جهان به عنوان تأمین­ کننده سیستم ­های نوآورانه ماشین­ آلات برون-جاده­ ای شناخته می­شود

برای این نوع خودروها تقاضای بالایی وجود دارد: خودروهایی که سریع کار کنند، با دقت باشند (در حد یک میلی­متر)، دارای بالاترین بهره­ وری بوده و هزینه­ های عملیاتی آنها کم باشد.

بیش از ۵۰ سال است که ZF با رقمی بالغ بر ۲۰۰۰۰۰ قطعه، سیستم­ های انتقال قدرت را برای ماشین ­آلات ساختمانی و تجهیزات حمل و نقل مواد تولید می­کند که بیش از ۱۰۰۰۰۰ از این تعداد مربوط به سیستم­ های انتقال قدرت ERGOPOWER است.

سیستم ­های انتقال قدرت زد اف برای کاربردهای برون-جاده­ای و در طیف گسترده ­ای از آنها مانند لودرهای چرخی، کامیون­های حمل زباله، گریدرها، بیل های مکانیکی چرخی، لودرهای بکهو و بسیاری موارد دیگر توسط مشتریان در سراسر جهان استفاده می­شوند. سیستم­های انتقال قدرت ZF برای کاربردهای مختلف قابل استفاده است.

ZF-ERGOPOWER

این سیستم انتقال قدرت برای انواع مختلف ماشین­ آلات ساختمانی بهینه شده است و به جای ۴ دنده، ویژگی ابتکاری و اختیاری ۵ دنده را ارائه می­دهد. بنابراین، سر و صدای کمتر، امکان کنترل راحت­ تر و ساده ­تر، کیفیت بالا و انعطاف­ پذیری را به همراه می­ آورد.

علاوه بر این، هزینه­ های عملیاتی را نیز می­تواند کاهش دهد. ZF-ERGOPOWER امکانات دیگری را برای اتصال یک سیستم مدیریت الکترونیکی انتقال قدرت فراهم می­کند، که کنترل­ های ویژه خودرو را به دنبال دارد. این امر، به همراه طراحی بهینه سیستم، هزینه­ های عملیاتی را تا حد ممکن پایین نگه خواهد داشت.

چرخ دنده ­های حلزونی با تماس دندانه ­ای زیاد، میزان سر و صدا را کاهش می­دهند. علاوه بر این، شفت­ های بسیار کوتاه باعث کاهش انحراف و خطای تماس بین دندانه­ ها می­شوند.

سیستم­ های انتقال قدرت برای بارهای سنگین

گیربکس ZF-ERGOPOWER LII یک طراحی جدید جهت استفاده در کامیون­های زباله، گریدرهای موتوری و لودرهای چرخی سنگین است. ویژگی ­های اصلی آن، بهره­وری بالا، سرعت بیشتر، نیروی کششی بالاتر و آلایندگی صوتی کمتر است.

ویژگی­ های طراحی شناخته و پذیرفته شده مانند جبران فشار دورانی، یاتاقان­ های مناسب و یا شفت­ های کوتاه و صلب، امروزه با سرعت داخلی کاهش یافته، ترکیب شده­ اند تا باعث کاهش مصرف سوخت شوند. گیربکس­ های جدید زد اف از تجهیزات الکترونیکی آن-برد، ریتاردر­های یکپارچه و آپشن مهره بر روی محورها بهره می­برند.افت انتقال قدرت عمودی، نیاز به جعبه انتقال را از بین می­برد و امکان ادغام دیفرانسیل بین محور را فراهم می ­آورد.

در زمینه ماشین ­آلات ساختمانی، شرکت زد اف یکی از پیشتازان فناوری و نوآوری در سراسر جهان است که محصولاتش استانداردها را پشت سر گذاشته و ارزش افزوده را به مشتریان خود ارائه می­دهد. زد اف شریک صنایع ماشین­ آلات ساختمانی در سراسر جهان است.

شرکت زد اف سیستم ­های انتقال قدرت را به طور اختصاصی برای طیف گسترده ­ای از کاربردهای برون-جاده­ای – از لودرهای چرخی تا خودروهای حمل و نقل مواد و جرثقیل­ های متحرک- ارائه می­دهد.

TRANSMISSIONS

ZF-ERGOPOWER LII for dump trucks cPOWER CVT for wheel loadersگیربکس زد اف C-POWER ZF-ERGOPOWER for wheel loaders, graders and cranesگیربکس زد اف ERGOPOWER
۴WG 94/98 for backhoe loadersگیربکس زد اف wg94 ZF-HYDROSTAR 2 HC 85 for compact loader ZF-ECOMIX II for concrete mixers

سیستم انتقال قدرت هیدرواستاتیک

سیستم انتقال قدرت هیدرواستاتیک ZF-HYDROSTAR یک طراحی و فناوری کاملاً جدید شامل موتورهای پیستونی رادیال با میل­ لنگ است. نسخه دو سرعته تا حداکثر ۴۰ کیلومتر در ساعت یا حتی بیشتر طراحی شده است.

از طریق شیفتینگ متغیر و پیوسته، راحتی سواری و عملکرد هندلینگ افزایش یافته است. مدیریت سیستم انتقال قدرت که به صورت الکترونیکی کنترل می­شود، سرعت کم را در هنگام راه­ اندازی امکان­ پذیر می­ سازد.

با توجه به ادغام هیدرو موتورها با سیستم انتقال قدرت، می­توان ارتباط با وسیله نقلیه را کاهش داد. فرکانس­ های پایین سرعت آهسته ­تر موتور هیدرولیک، باعث کاهش آلایندگی صوتی می­شود. این گیربکس را می­توان مستقیماً بر روی محور صلب MT-L 3045/55 ZF یا جداگانه به شاسی نصب کرد.

نسل جدید سیستم انتقال قدرت میکسرها

II نسل جدید سیستم انتقال قدرت برای میکسرهای بتن تا ظرفیت درام ۱۶ متر مکعب و گشتاور خروجی تا ۹۰۰۰۰ نیوتن متر است. ساخت و سازهای سبک وزن و جمع و جور باعث می­شود ECOMIX II نسبت به مدل­های قبلی ۲۴٪ سبک­تر و ۵۰٪ کوتاه­تر باشد.

استفاده از جعبه دنده الاستومری اختراع شده برای وسایل نقلیه که توسط زد اف طراحی شده است، باعث افزایش تراز محوری در انتهای درام و کاهش نامیزانی درام می­شود. جدا شدن آکوستیکی و مکانیکی درام و شاسی خودرو منجر به کاهش قابل توجه سر و صدا در حین کار و بهبود راحتی رانندگی می­شود.

تعمیرپذیری، به لطف روغن جداگانه برای سیستم انتقال قدرت هیدرواستاتیک و همچنین قابلیت دسترسی بهتر، بهبود یافته است.

بهترین عملکرد بر روی تمام زمین­ها

طی سال­های گذشته، شرکت زد اف بهینه ­سازی­ های اساسی را در فن­ آوری محورها ایجاد نموده است. محورهای ZF برای کارهای مطلقا سخت طراحی شده ­اند و سیستم­هایی ایده ­آل برای تمام تجهیزات ساخت و ساز متحرک هستند.

تست­ های متعدد انجام شده در مرکز توسعه، عمر طولانی محورهای ZF را اثبات و ضمانت نموده است. ترمز سرویس ZF-MULTITRAC و سایر ویژگی­های پیشرفته طراحی زد اف اساس یک خط انتقال قدرت بسیار کارآمد را تشکیل می­دهند.محورهای فرمان در سری ZF-MULTISTEER و محورهای صلب سری ZF-MULTITRAC را می­توان مانند یک کیت مدولار تقریباً در تمامی وسایل نقلیه و کاربردها – هم به عنوان یک راه حل مقرون به صرفه و هم به جهت بهینه ­سازی عملکرد- یکپارچه نمود.

هوزینگ­ های ظریفِ محور، درایوهای مرکزی کوچک و نسبت­ های زیاد در سر چرخ­ها، ویژگی­ های اصلی این محور­های ابداعی هستند.

بیش از ۵۰ سال تجربه

در ساخت و تولید محورهای ماشین­ آلات ساختمانی، شرکت زد اف ارائه دهنده راه­کارهای بهینه برای کاربردهای برون-جاده­ای است. محورها برای وزن­های زیاد و زمین­ های خشن در نظر گرفته شده و قادر به مقاومت در برابر تنش­های شدید هستند.

ساختاری که در هر شرایطی مقاوم است، حداکثر طول عمر را فراهم می­کند و با فواصل طولانی مدت تعویض روغن (۲۰۰۰ ساعت)، هزینه­ های عملیاتی غیرضروری را به حداقل می­رساند. با راندمان بهینه­ سازی شده، نه تنها سرعت جاده­ ای بالاتر امکان ­پذیر است بلکه کاهش مصرف سوخت را نیز به همراه دارد.

شرکت زد اف معتقد است که سازندگان وسایل نقلیه از منظر سرعت به دنبال پیشرفت­ های مستمر هستند و در تمام تولیدات جدید خود به دنبال این روند هستند. نمونه هایی از این موارد عبارتند از: بهبود رتبه بهره ­وری.

شرکت زد اف به منظور فراهم آوردن حداکثر دوام و کارآیی، طیف گسترده­ای از محورها را بر حسب تقاضای سازندگان و رانندگان وسایل نقلیه، جهت کاربردهای مختلف ارائه می­دهد.

فناوری ZX AXLE

بالاترین قابلیت اطمینان و کارآیی

اکسل زد اف

قوی، اما سبک. انتقال گشتاور بالا اما در ابعاد کوچک. انطباق­ پذیر، اما با هزینه­ های قابل قبول برای بازار. محورهای ZF بر اساس خطوط اصلی تولیدی به خوبی تثبیت شده و تمام گزینه ­ها را برای تحقق خواسته­ های فردی ارائه می­دهند. درگیری دقیق چرخ دنده ­ها، انتقال قدرت کم سر و صدا را تضمین می­کنند.

AXLES

ZF-MULTITRAC MT-B 3065 for backhoe loadersاکسل زد اف MT-B 3065 ZF-MULTITRAC MT-L 3085 for wheel loadersاکسل زد اف MT-L 3085
ZF-MULTITRAC MT-G 3000 for gradersاکسل زد اف MT-G 3000 ZF-MULTISTEER MS-T 3000 for telescopic handlersاکسل زد اف MS-T 3000

افزایش کارآیی سیستم انتقال قدرت

در حین یک عملیات سخت، راننده و ماشین، یک واحد را تشکیل می­دهند. فقط وقتی می­توان سنگین­ ترین کارها را انجام داد که هرکدام کاملاً با دیگری مطابقت داشته باشد.

شرکت زد اف یک متخصص نام ­آور در زمینه فن­ آوری انتقال قدرت است و در سراسر جهان به عنوان یک تامین کننده سیستم ­های نوآورانه برای ماشین­ آلات راهسازی شناخته می­شود.

سالهاست که سیستم­های انتقال قدرت و اکسل زد اف ، وجود خود را در رفع چالش­ های بازار اثبات کرده­اند. امروزه، اجزای سیستم­ های بهینه انتقال قدرت و اکسل های زد اف سطح بالایی از بهره­ وری و سهولت در هندلینگ را فراهم می­کنند که با ویژگی­ها و کارکردهای جدید به کمال می­رسد: ZF EFFICIENCY PACKAGE.

گزینه­ های این پکیج، افزایش بهره ­وری، سهولت عملیات و راحتی رانندگی را برای اپراتور به همراه می­ آورد، در حالی که هزینه­ های عملیاتی و تعمیرات را برای مالک خودرو کاهش می­دهد.استفاده کامل از گزینه­ های EFFICIENCY PACKAGE برای سیستم انتقال قدرت و محورها باعث می­شود مصرف سوخت تا ۱۵٪ کاهش یابد.

این رویکرد، سازگاری با خواسته­ های متضادی همچون موارد زیر را امکان­ پذیر می­ سازد:

 • مصرف سوخت و روغن کمتر
 • کاهش ساییدگی قطعات
 • بهره­ وری بیشتر
 • افزایش راحتی
 • فواصل طولانی سرویس
 • کاهش سر و صدا
 • سطوح بالاتر اتوماسیون
 • بهبود کیفیت شیفتینگ
 • سهولت عملیات

مؤلفه­ های پکیج کارایی

عنصر اصلی پکیج کارایی، یک گیربکس ۵ سرعته و ERGOLOCKUP، یک مبدل قفل شونده که انتقال قدرت مستقیم را با سرعت کم امکان­پذیر می­کند، قفل دیفرانسیل خودکار (ERGOTRACTION) و قطع­ کننده کلاچ POWERINCH هستند. عملکردهای اضافی از طریق کاهش سرعت موتور و انتخاب حالت عملیات، باعث افزایش توان کششی و مدیریت انرژی می­شوند.

در پکیج کارایی، شرکت زد اف(ZF) پیشرفت­های سیستم انتقال قدرت، محور و سایر اجزای عملکردی را ادغام می­کند، بنابراین نتیجه، چیزی فراتر از مجموع مزایای هر کدام خواهد بود.زد اف ، با پکیج کارایی، بر صلاحیت سیستم­ های خود تاکید می­کند، چرا که به دلیل مطابقت کامل اجزا، مزایای بسیاری را شامل می­شود:

 • ۱۵٪ مصرف سوخت کمتر: از آنجایی که هزینه سوخت به دلیل کمبود منابع روز به روز بیشتر می­شود، مصرف سوخت یک وسیله نقلیه اهمیت بیشتری می­ یابد. ویژگی­های پکیج کارایی منجر به صرفه جویی در مصرف سوخت تا ۱۵٪ می­شود.
 • ۴۰٪ بهره ­وری بیشتر: بهره ­وری انسان و ماشین، مهم­ترین عامل برای تعیین هزینه هر تن خاک جابجا شده است. تعامل کامل بین کلیه اجزای زد اف ، به کاهش هزینه­ های تولید کمک می­کند.
 • ۱۵٪ کاهش هزینه سرویس: ماشینی که دائم در تعمیرگاه پول خرج می­کند، کارآمد نیست. کیفیت محصولات شرکت زد اف، مدیریت هوشمند انتقال قدرت و بسیاری از ویژگی­های محافظتی دیگر باعث کاهش زمان و هزینه سرویس می­شود.
 • افزایش راندمان سوخت به اندازه ۶۰%: مقدار موادی که دستگاه می­تواند به ازای هر لیتر سوخت جابجا کند، نشان دهنده راندمان سوخت  است. این راندمان در نتیجه عملکرد مناسب، راحتی راننده و انعطاف­ پذیری بالای محصولات زد اف به طور چشمگیری افزایش می­یابد. بنابراین، در زمان حمل و نقل و نگهداری مواد صرفه ­جویی می­شود.
 • صرفه ­جویی در مصرف: سیستم انتقال قدرت متغیر پیوسته (CVT) پاور-اسپلیت، موتور ماشین­ آلات ساختمانی را همواره در اقتصادی­ ترین دور نگه می­دارد.

فن ­آوری انتقال قدرت برتر امروزی

حتی لودرهای چرخی و سایر ماشین ­آلات ساختمانی که بزرگ و دست و پا گیر به نظر می­رسند، باید دقیقاً نیرو و قدرت را در مقادیر اندازه­ گیری شده به کار گیرند. در این زمینه، فن­ آوری انتقال قدرت زد اف، حساسیت مورد نیاز را تضمین می­کند.شرکت زد اف با سیستم جدید ZF cPOWER، دو نقطه عطف در فن­ آوری انتقال قدرت برای ماشین­ آلات ساختمانی ایجاد نموده است؛ انتقال قدرت متغیر پیوسته (CVT) و فناوری سیستم انتقال قدرت بسیار کارآمد هیبریدی ERGOPOWER.

آماده­ سازی برای چالش ­های آینده:

با توسعه سیستم انتقال قدرت cPOWER، ZF با افزایش تقاضای رو به رشد برای سیستم انتقال قدرت متغیر پیوسته (CVT) در بازار ماشین­ آلات ساختمانی و کشاورزی روبرو است. فن­ آوری هیدرواستاتیک، روز به روز جای سیستم انتقال قدرت هیدرودینامیکی (مبدل گشتاور) را به ویژه در ماشین ­آلات ساختمانی می­گیرد. یک روند رو به رشد به سمت تقاضای سرعت­ های پایین ­تر موتور و تثبیت موتور با مفهوم سرعت ثابت، از چالش­ های آینده است. سیستم انتقال قدرت متغیر پیوسته CPOWER هر دو مورد را برآورده می­کند. مراحل حرکت با استفاده از سیستم انتقال قدرت متغیر پیوسته زد اف به طور راحت­ تری دنبال می­شوند. بنابراین، ماشین ­های ساختمانی را می­توان با دقت بیشتری کنترل کرد. با تعویض دنده، افت قدرت مرتبط با تغییر دنده اتفاق نمی­افتد. این حالت، سرعت ثابت­ تر موتور را تضمین می­کند. راننده نیز از سیستم انتقال قدرت متغیر پیوسته سود می­برد. زیرا دیگر نیازی به تعویض دنده دستی نیست و می­تواند کاملاً بر کار خود متمرکز شود.

بهره ­وری بالاتر با ZF cPOWER:

این سیستم جدید، توان پاور-اسپیلت را ارائه می­دهد و مزایای سیستم­ های هیدرواستاتیک و مکانیکی را در کل محدوده کاری خود ترکیب می­کند. در سرعت­های پایین از راندمان بالای هیدرواستاتیکی و همزمان در سرعت­های بالا از راندمان مکانیکی عالی بهره می­برد. هم­چنین کاهش مصرف سوخت بیش از ۲۵٪ و افزایش بهره­ وری بیش از ۲۰٪ امکان­پذیر است.

CVT با تکنولوژی پیشرفته، به طور ۱۰۰ درصدی با سیستم انتقال قدرت ZF ERGOPOWER سازگار است.

استفاده از یک واحد کنترل دقیق انتقال قدرت هیدرولیکی و انتقال قدرت یکپارچه شده با واحد الکترونیکی آن-برد، عملکردهای رانندگی را به طور بهینه ­ای تکامل می­بخشد.اما سیستم انتقال قدرت cPOWER نه تنها در لودرهای چرخی به کاهش مصرف سوخت و افزایش بهره­ وری کمک می­کند، در بازار لیفتراک­ های دارای موتور دیزلی نیز پر طرفدار است.

در مورد تجهیزات جنگل داری، شرکت زد اف در حال حاضر طراحی سیستم انتقال قدرت cPOWER را برای کاربرد اسکیدرها آماده کرده است. بعلاوه، این سیستم انتقال قدرت، راه حل ایده­ آلی برای کاربردهای نقل و انتقال است. نصب cPOWER در این وسایل نقلیه، حداکثر کشش، راحتی رانندگی و هندلینگ آسان را تضمین می­کند.

فن آوری سیستم انتقال قدرت پیشرفته و بسیار کارآمد

مفاهیم انتقال قدرت کارآمد که باعث کاهش مصرف سوخت و حفظ منابع طبیعی می­شود، فقط برخی از مزایای ارائه شده توسط راه حلهای هیبریدی جدید و هوشمند شرکت زداف است.

شرکت زد اف(ZF) یکی از معدود تامین­ کننده­ های مستقل خودرو است که فناوری هیبریدی آن به عنوان استاندارد مورد استفاده قرار می­گیرد. این گروه، برنامه محصولات خود را متناسب با افزایش تقاضا برای فناوری هیبریدی تنظیم کرده است و بنابراین کلیه قطعات، ماژول­ ها و سیستم­ های هیبریدی را بر اساس طراحی هیبریدی موازی پوشش می­دهد.

این موارد را می­توان به عنوان اساس کلیه طرح ­های ترکیبی مورد استفاده قرار دارد؛ از هیبرید میکرو و خفیف گرفته تا هیبرید کامل، که منجر به صرفه­ جویی در مصرف سوخت در حدود ۳۰٪ در مقایسه با سیستم­ های انتقال قدرت معمولی می­شود.

مهندسان شرکت زد اف با وجود توپی ­های چرخی که به صورت الکتریکی به حرکت در می­ آیند، یک راه حل ابتکاری جدید را برای عملیات­ های برون-جاده­ای ایجاد کرده­اند که در کاربردهای حرفه­ ای با بیشترین الزامات مناسب است.

با توجه به تقسیم قدرت محرکه بین وسیله نقلیه و تریلر یا دنباله­ بند، در شرایط دشوار رانندگی (مانند حرکت بر روی سراشیبی­ ها) مزایای اساسی وجود دارد. پشتیبانی کنترل شده دینامیکی کششی از محرک الکتریکی، کار را در شرایط دشوار تسهیل می­کند.در نتیجه، کار کردن در خارج از جاده در شرایط نامساعد آب و هوایی و خاک­ های نرم امکان­پذیر است.

سیستم هیبرید ZF:

 • حداکثر ۳۰% صرفه جویی در مصرف سوخت در مقایسه با یک خط انتقال قدرت معمولی(اجزای هیبرید ZF در ترکیب با سری cPOWER صرفه­ جویی معنادار سوخت را در مقایسه با یک سیستم انتقال قدرت معمولی امکان­پذیر می­کند.)
 • قابل اجرا جهت نصب بر روی گیربکس مستقیم و جداگانه
 • ذخیره منابع طبیعی

محرک الکتریکی چرخ ZF GPE50:

 • محرک الکتریکی تک-چرخ با موتور سه فاز سنکرونیزه برای کاربردهای برون-جاده­ای
 • طراحی موتور کم حجم، خنک کنندگی با سیال، بهبود کشش، افزایش ایمنی رانندگی، حفاظت از زمین
 • موتور AC 400 ولت
 • حداکثر گشتاور خروجی ۱۵ کیلو نیوتن متر
 • حداکثر بار چرخ ۵۰ کیلو نیوتن
 • ترمز یکپارچه

ترکیبی از شایستگی: ZF به عنوان یک تامین ­کننده سیستم

سیستم­ های انتقال قدرت سنگین کار، اکسل­ ها و سیستم ­های الکترونیکی هوشمند، اجزایی هستند که یک پکیج انتقال قدرت برتر را درست در قلب هر ماشین ساختمانی تشکیل می­دهند.

به لطف فناوری زد اف ، تحرک و راحتی در رانندگی می­تواند با کاهش مصرف سوخت، حفظ منابع، راندمان بالا و ایمنی ترکیب شود.

این شرکت، فناوری ­های خط انتقال قدرت، الکترونیکی و نرم­ افزاری را برای انواع ماشین­ آلات ساختمانی و وسایل نقلیه سایت­ های ساخت و ساز در سراسر جهان فراهم می­کند. زد اف سرعت خوروهای سبک وزن ساختمانی را نیز در آینده با خطوط انتقال قدرت الکتریکی تنظیم می­کند. جدا از جهت­ گیری اساسی نسبت به انواع مختلف ماشین­ های ساختمانی، اجزای خط انتقال قدرت زد اف در همکاری با سازندگان، دقیقاً مطابق با الزامات مربوط به وسیله نقلیه است. ساختار سیستم مدولار روش­های زیادی را برای دستیابی به بهترین طراحی خط انتقال قدرت از طریق توسعه هماهنگ امکان­پذیر می­کند. رابط­ های کاربری کاهش می­یابند و سازندگان ماشین ساختمانی، یک سیستم کاملاً تنظیم شده و آماده برای نصب را از یک منبع واحد دریافت می­کنند. در عین حال، همواره در مورد کارکردن با ماشین و همچنین نگهداری و تعمیرات، به نیازهای اپراتور ناوگان و راننده توجه می­شود.

یک روحیه خلاقانه، آگاهی با کیفیت و همکاری بدون اشکال با تولیدکنندگان وسایل نقلیه گرد هم آمده ­اند تا شرکت زد اف را به یک شریک ارزشمند و قابل اعتماد تبدیل کنند که به شما در حمل بارهایتان کمک می­کند.

 • فن آوری خط انتقال قدرت زد اف برای لودرهای چرخی

گیربکس و اکسل زداف برای لودر

لودرهای چرخی بیشترین سهم از ماشین­ آلات ساختمانی را در سراسر جهان دارند. تعداد بالایی از لودرهای چرخی با خط انتقال قدرت ZF-ERGOPOWER تجهیز شده­اند. شیفتینگ آسان و کیفیت شیفتینگ توسط دستگاه الکترونیکی، مشتق گرفته شده از گیربکس ­های اتوماتیک زد اف در خودروهای سواری است. بهره­ وری و ویژگی­های ایمنی، اهداف اصلی ما برای بهبود این خطوط انتقال قدرت هستند.

دسته بندی محصول و عملکرد آن

 

 • فن آوری خط انتقال قدرت زد اف برای لودرهای کامپکت

محصولات زد اف برای لودر کوچک

برای لودرهای چرخی با وزن کمتر از ۱۰ تن، شرکت زد اف می­تواند جهت سازگاری با موتور هیدرواستاتیک، اکسل ­های MT-L 3055 را همراه با گیربکس AVG 185 یا گیربکس جدید CVT 2 HC 85 ارائه دهد. این اکسل­ ها همراه با سرویس نصب شده و ترمز پارکینگ (BHF) از یک طراحی بسیار جمع و جور برخوردار هستند.

دسته بندی محصول و عملکرد آن

 

 • تکنولوژی خط انتقال قدرت زد اف برای دامپتراک ها

محصولات زد اف برای دامپتراک معدنی

در استفاده روزمره، حداکثر تماس با زمین، توزیع یکنواخت قدرت پیشرانه به همه چرخ­ها و توزیع یکنواخت بار برای رسیدن به سطح بالای ایمنی رانندگی ضروری است. جدای از این دیدگاه­ها برای کاهش زمان چرخه و راحتی بیشتر اپراتور، کارآیی اقتصادی و مدت زمان سرویس نباید فراموش شود. تنش­ های وارد شده، بالاترین سطوح قدرت و قابلیت اطمینان را از کلیه مؤلفه­ های موجود در زنجیره انتقال مطالبه می­کنند.

دسته بندی محصول و عملکرد آن

 

 • فن آوری خط انتقال قدرت زد اف برای بیل مکانیکی چرخ لاستیکی

محصولات زد اف برای بیل مکانیکی چرخ لاستیکی

محرک چرخ باعث تغییر سریع موقعیت بدون بر هم زدن زیر لایه می­شود. تغییر آسان ابزار، بیل مکانیکی متحرک را به یک ماشین چند منظوره تبدیل می­کند که باید دقیقاً جابجا شود. در کنار مهارت اپراتور بیل مکانیکی، لازم است که فن­ آوری انتقال قدرت مکانیکی، حرکات صاف را هنگام چرخش و ترمز فراهم کند. با فن­ آوری انتقال قدرت زد اف ، انتقال قدرت بالا و موقعیت میلی­متری کاملاً ترکیب شده است. بسته به نوع کاربرد، اکسل­ ها تحت تنش­ های متفاوت قرار می­گیرند. در اماکن ساختمانی کم جا، پاسخ دقیق محور فرمان نیز باید از موقعیت دقیق پشتیبانی کند.

دسته بندی محصول و عملکرد آن

 

 • فن ­آوری انتقال قدرت زد اف برای بیل بکهو ها

محصولات زد اف برای بیل بکهو

لودرهای بکهو ترکیبی از بیل های مکانیکی­ چرخی و لودرهای چرخی هستند: بارگیری در قسمت جلو، حفر کننده در قسمت عقب – و در بین آنها یک سیستم انتقال قدرت، که در طراحی وسیله نقلیه تعبیه شده است.

آنها هم­چنین می­توانند با اتصالات هیدرولیکی مختلف ترکیب شوند، به عنوان مثال برای حفاری، پمپاژ، شکستن، فشرده ­سازی یا برش. در نتیجه، لودرهای بکهو در مواقعی استفاده می­شوند که کارهای متنوع و زیادی باید انجام شود ولی سایر ماشین ­آلات اقتصادی نیستند.

به ویژه وقتی از محور جلو کار زیادی درخواست می­شود، باید بر تعارض بین بارگیری زیاد و دقت بالای فرمان­ گیری غلبه کرد. مفهوم محور یونیورسال، فرمان­ گیری چرخ جلو و چهارچرخ را تسهیل می­کند.

دسته بندی محصول و عملکرد آن

 

 

 • فن آوری انتقال قدرت زد اف برای هندلرهای تلسکوپی

محصولات زد اف برای بالابر تلسکوپی

هندلر تلسکوپی را می­توان به سرعت با بیل مکانیکی، چنگال، چنگک و سایر ابزارهای الحاقی برای متنوع ­ترین کارها تجهیز کرد. این به معنی تطبیق­ پذیری برای استفاده در مناطق مختلف، از اماکن ساختمانی گرفته تا کاربردهای صنعتی و کشاورزی است.ورژن­ های مختلف انتقال قدرت شرکت زد اف برای هندلرهای تلسکوپی نیز متنوع هستند. بسته به نوع بوم کوتاه یا بوم بلند بودن، طرح­ های انتقال قدرت را می­توان در وسط یا کناره ­ها نصب نمود. اکسل هندلرهای تلسکوپی از سیستم فرمان ۴ چرخ پشتیبانی می­کند.

دسته بندی محصول و عملکرد آن

 

 • فن آوری انتقال قدرت زد اف برای گریدرها

محصولات زد اف برای گریدر

گریدرها باید سریع و چشمگیر با متنوع ­ترین شرایط زمین سازگار شوند. توزیع مطلوب وزن برای دستیابی به حداکثر نیروی کششی یکی از نیازهای اصلی است. برای تسلط بر شرایط دشوار در حین کار، حرکات صاف همراه با قدرت کششی بالا برای عملکرد عالی و غلبه بر مقاومت بالای مواد تعیین کننده است. کلاچ قفل شونده اختیاری شرایط Direct-Drive را با ۸ سرعت رو به جلو و ۴ سرعت معکوس ارائه می­دهد.

دسته بندی محصول و عملکرد آن

 

 • فن­ آوری انتقال قدرت زد اف برای غلطک ها

محصولات زد اف برای غلطک

کمپکتورها در عملیات راه­سازی و سایت­های بزرگ ساختمانی یافت می­شوند. برای بهترین نتایج فشرده­ سازی، حداکثر انتقال نیرو به بستر به اندازه تغییر سرعت پیشروی مهم است. برای استفاده در زمین­ های ناهموار، توزیع وزن مطلوب نیز برای افزایش نیروی حرکتی ضروری است. محور کامپکتور شرکت زد اف از کاربرد اجزای اثبات شده در سایر محورها (به ویژه بر حسب عمر سرویس و انعطاف ­پذیری) سود می­برد.

با توجه به طراحی جمع و جور ماژولار، روش­های نصب بسیار مناسبی می­تواند تحقق یابد. به عنوان مثال، اتصالات مختلف موتور هیدرولیک برای نصب مستقیم، نصب یک جعبه انتقال و همچنین تعدادی سیستم دیفرانسیل مختلف امکان­پذیر است. ترمزهای داخلی فنری با اعمال فشار هیدرولیک آزاد می­شوند.

دسته بندی محصول و عملکرد آن

 

 • فن آوری خط انتقال قدرت زد اف برای میکسرهای حمل و نقل

میکسر زد اف

اپراتورهای ناوگان و سازندگان ساختمان­ های بزرگ، الزامات و فزآینده­ایی را در مورد محرک درام میکسر وضع می­کنند. قدرت بیشتر و چرخه­ های کاری سخت ­تر در اینجا تنها یک جنبه هستند.

شرکت زداف با دو سری میکسر، توانایی قابل توجهی را در سیستم انتقال قدرت میکسر ایجاد کرده است. شرکت زد اف نسل جدیدی از ECOMIX نوع CML (میکسر با سرعت کم) را برای میکسرهای حمل و نقل با ظرفیت اختلاط حداکثر ۱۶ متر مکعب و گشتاور خروجی حداکثر ۹۰۰۰۰ نیوتن-متر توسعه داده است. سیستم انتقال قدرت جدید CML از سری ECOMIX II بر اساس دستاوردهای اولین نسل Ecomix پدید آمده است.

با این حال، آنها کوچکتر، سبک­تر، محکم­تر، انعطاف­پذیر­تر، کم سر و صدا­تر، با سرویس آسان­تر و کاهش نویز بهتری هستند. انتقال قدرت محدوده P شامل یک محرک سیاره ­ای دو مرحله­ ای است که توسط یک موتور هیدرولیک خارجی هدایت می­شود. هر دو محدوده، فناوری اقتصادی و اثبات شده­ ای را در کنار عملکردهای نیاز به مراقبت کم و ساییدگی کم در شرایط تنش بالا ارائه می­دهند.

دسته بندی محصول و عملکرد آن

 

 • فن آوری انتقال قدرت زد اف برای لیفتراک ها

محصولات زد اف برای لیفتراک

طیف وسیعی از گیربکس اتوماتیک ZF-ERGOPOWER که در یک نسخه مخصوص استفاده در دستگاه­ های لیفتراک طراحی شده است، در دسترس استکرها، کامیون های Ro-Ro، کامیون­های ترمینال و تراکتورهای باغی نیز هست. این نسخه­ های میانبر از نسخه ­های اولیه­ ای مشتق شده­ اند که در ماشین­ آلات ساختمانی استفاده می­شوند و امکان مونتاژ بسیار جمع و جوری را برای خودرو فراهم می­کنند.

دسته بندی محصول و عملکرد آن

 

 • فن ­آوری انتقال قدرت زد اف برای جرثقیل ­های متحرک

محصولات زد اف برای جرثتقیل

همه نوع فعالیت، قابلیت مانور حتی در زمین­ های دشوار، تغییر دائمی سایت­ های کاری؛ زد اف راه ­حل­های جامعی را برای همه این موارد، با یک منبع واحد ارائه می­دهد. بنابراین، جرثقیل­ های متحرک چه در هنگام کار و چه در جاده، سریع، ایمن و مقرون به صرفه هستند.برای انجام این کار، انعطاف­ پذیری لازم است. مؤلفه ­های انتقال کاملاً با یکدیگر هماهنگ هستند. دامنه قدرت و کارایی موجود، در هر صورت متناسب با خواسته­ های خاص بازار و سازندگان است.

نتیجه: هر سیستم انتقال قدرت شرکت زد اف، محصولی با نام تجاری خاص خود است که به دلیل قابلیت اطمینان در سراسر جهان شناخته شده است. گیربکس معروف ZF-ERGOPOWER در یک نسخه ۶ سرعته (۶F/3R) با آپشن­ های خاص آن مانند دیفرانسیل بین محوره، محور جدا شدنی، مبدل گشتاور با کلاچ قفل شونده، پمپ فرمان اضطراری و غیره، یکی از بهترین محصولات خط تولید جرثقیل RT است.

سیستم انتقال قدرت جدید و ماژولار TraXon ابعاد جدیدی را از لحاظ عملکرد، اقتصاد، سازگاری با محیط زیست و راحتی باز کرده است. به لطف ترکیبی از پلتفرم­ های انتقال قدرت با چندین ماژول، برای بالاترین تقاضاها در همه انواع جرثقیل­ های زمینی مناسب است.

دسته بندی محصول و عملکرد آن

 

 • فن­ آوری انتقال قدرت زد اف برای تجهیزات فرودگاهی

محصولات زد اف فرودگاهی

شرکت زد اف اجزای کافی را برای تجهیزات پشتیبانی زمینی در تراکتورهای یدک ­کش حمل بارهای فرودگاهی، لودرهای کالا و پله­ های مسافری فراهم می­کند. سیستم انتقال قدرت ZF-ERGOPOWER در تراکتورهای یدک ­کش حمل بارهای فرودگاهی و تراکتورهای یدک ­کش کوچکتر، امکان تغییر دنده نرم و بدون وقفه را فراهم می­کند.

این ویژگی مانع از شوک به چرخ جلو هواپیما می­شود که از جنبه ایمنی بسیار مهم است. یک سیستم کنترل برای کابین راننده دوم جهت مانوردهی آسان از هر دو سمت می­تواند به صورت اختیاری نصب شود. علاوه بر این، برای خدمات حمل و نقل زمینی هواپیما، یک کلاچ قفل شونده مبدل در ترکیب با نسخه ۵ یا ۶ سرعته جهت افزایش صرفه جویی سوخت و بهره ­وری، در دسترس است.

طرح ­های پیشنهادی اکسل نیز در صورت درخواست قابل ارائه است.

دسته بندی محصول و عملکرد آن

 

 • فن­ آوری انتقال قدرت زد اف برای سمپاش ­ها

محصولات زد اف کشاورزی

سری ERGOPOWER 6 سرعته، یک راه حل عالی برای کاربرد سمپاش ارائه می­دهد. سیستم انتقال قدرت، یک واحد کاملاً اتوماتیک است که دارای مراحل دنده بهینه و کنترل هوشمند شیفتینگ است.

کلاچ قفل کننده مبدل گشتاور، قبلاً در دنده اول درگیر شده و در حین تمام عملیات شیفتینگ، فعال باقی می­ماند. بعلاوه، این جعبه دنده دارای یک افت فاصله ۵۰۰ میلی­متر یا ۵۵۰ میلی­متری است و یک حالت چهار چرخ محرک و شرایط کشش بهینه را در کاربرد سمپاش امکان­پذیر می­کند.

ZF-ERGOPOWER

گیربکس زد اف ERGO POWER این سیستم انتقال قدرت کاملاً اتوماتیک ثابت و آزمایش شده برای انواع ماشین ­آلات برون-جاده ­ای بهینه شده است و به جای چهار یا پنج دنده، ویژگی ابتکاری شش دنده را ارائه می­دهد. سیستم انتقال قدرت با سر و صدای بهینه شده، امکان استفاده راحت ­تر، هندلینگ آسان­تر، کیفیت شیفتینگ بالا و انعطاف­ پذیری را فراهم می­کند. علاوه بر این، به دلیل ویژگی­ های مختلفی مانند قفل کردن مبدل، کاهش سرعت موتور، انتخاب حالت عملیاتی و موارد دیگر، می­توان هزینه­ های عملیاتی را کاهش داد. ZF-ERGOPOWER امکانات دیگری را برای اتصال یک سیستم مدیریت الکترونیکی خط انتقال قدرت فراهم می­کند، بنابراین کنترل­ های خاص خودرو را امکان­پذیر می­نماید.

ایمنی و راحتی بیشتر برای ماشین­ آلات ساختمانی

کمک فنرهای شرکت زد اف باعث افزایش سطح راحتی، کاهش خستگی راننده، افزایش عملکرد و در نتیجه ایمنی رانندگی می­شود. دمپرهای پیچشی بطور قابل توجهی باعث اقتصادی­ تر شدن و قابلیت اطمینان بیشتر وسایل نقلیه برون-جاده­ ای می­شوند. مبدل­ های گشتاور بسیار کارآمد شرکت زد اف با کلاچ یکپارچه قفل ­شونده نیز به مصرف سوخت کمتر کمک می­کنند.

ماشین های برون-جاده ­ای متحرک نیاز به اقدامات زیادی برای کاهش ارتعاشات، چه در شاسی و چه در سیستم انتقال قدرت دارند. زمان ­های کوتاه بارگیری و تخلیه، ناهمواری زمین و هم­چنین زمان­های طولانی کار، باعث افزایش تقاضا در مورد دقت و تمرکز در حین کار می­شوند.

ویژگی­ های حقوقی، اپراتورها را وادار به خرید وسایل نقلیه با طراحی مناسب می­کند، که تمرکز اصلی آنها روی میرایی ارتعاشات، سطح سر و صدا، عملکرد ارگونومیک و ایمن در دستگاه و هم­چنین راندمان سوخت است.

افزایش چگالی توان باعث افزایش بار بر روی تمام اجزاست که باعث انتظارات رو به رشد در مورد قابلیت اطمینان و طول عمر می­شود. شرکت زد اف با داشتن قطعات سیستم انتقال قدرت و شاسی خود، راه­ حل­هایی را برای آینده ارائه می­دهد.

به طور کلی پروفیل­ های عملیاتی ماشین ­آلات ساختمانی در شرایط سخت در معرض بارهای زیاد قرار دارند. از این رو نیاز به افزایش راحتی از طریق کاهش ارتعاشات و بهبود سطح ایمنی خودرو به ویژه در این بخش بسیار زیاد است.اجزای مختلف شرکت تضمین می­کنند که این نیازها بطور فزاینده­ای برآورده شوند.

بسته به کاربرد ماشین­ های ساختمانی، متنوع­ ترین نوع کلاچ­ ها، میراگرها و فنرها، راحتی بهینه را برای راننده و وسیله نقلیه فراهم می­کنند و اثبات می­کند که راه­ حل­ های نوآورانه با راحتی، کارایی و راندمان هیچ تضادی ندارد.

توربین زد اف
 • مبدل ­های گشتاور کارآمد برای ماشین ­آلات ساختمانی با گشتاور موتور ۵۰۰ تا ۲۷۰۰ نیوتن­ متر
 • قطر هیدرودینامیکی از ۲۸۰ تا ۴۴۰ میلی­متر
 • انطباق با هر برنامه معین طراحی جمع و جور و بهینه وزن در فن­ آوری ورق­ کاری و هندسه مدار روغن، حداکثر انعطاف ­پذیری را در زمینه وسایل نقلیه تضمین می­کند.
 • سیستم انتقال قدرت مستقیم اقتصادی شرکت زداف(کلاچ قفل شونده مبدل) موجب صرفه جویی در مصرف سوخت و سطح بالایی از دوام می­شود.

ماژول COIL OVER SHOCK برای تعلیق کابین

کمک فنر زد اف
 •  مستقل از سیستم ­های دیگر (به عنوان مثال منبع هوا)
 •  نسبت هزینه – سود بسیار عالی
 •  فرکانس طبیعی از ۱/۸ تا ۳ هرتز
 •  طیف گسترده­ ی طرح­ های مشترک
 • نیاز به فضای نصب کوچک
 • راحتی بیشتر برای کاربردهای برون-جاده­ای مانند ماشین­ آلات معادن یا ساختمانی

دمپر پیچشی DynaDamp

دمپر پیچی زد اف
 • طراحی استاندارد مبتنی بر فناوری دیسک کلاچ
 • راه حل اقتصادی برای طیف گسترده­ای از کاربردها
 • سازگاری راحت با فلایویل­ های موجود
 • طراحی DynaDamp با فن­ آوری میرایی ارتعاشات توسط فلایویل دو-جرمی
 • پاسخ به بالاترین تقاضاها در مورد کاهش ارتعاشات
 • موجود در اندازه­ های مختلف

هر چه ارتعاشات موتور کمتر، آسایش رانندگی و محافظت واحدهای پیشرانه بیشتر

ماشین آلات راهسازی شرکت زد اف نه تنها حرکت را امکان­پذیر می­کند، بلکه خود نیز همواره در حال حرکت است. رشد این مجموعه طی چند سال گذشته به ما کمک کرده است تا حضور جهانی و سبد فناوری خود را گسترش دهیم. بیش از هر زمان دیگر، ما اکنون قادریم هدف خود را برای دسترسی مردم به این فناوری در سراسر جهان برآورده کنیم:

 

 •  ZF – حرکت و تحرک.
 • ۱۰ مرکز صلاحیت خدمات منطقه­ای برون-جاده­ای
 • ۲۴ کشور با مراکز صلاحیت خدمات محلی برون-جاده­ای

خدمات پس از فروش برای سیستم­های برون-جاده­ای

شرکت زد اف طیف گسترده و جذابی از محصولات و خدمات را برای تضمین حرکت در هر نقطه و هر زمان ارائه می­دهد. نزدیکی با مشتری یک پارامتر اساسی برای عملکرد شرکت است.

در شبکه راهبردی استراتژیک، بخش خدمات برون-جاده­ای شرکت زد اف با OEM­ ها به طور نزدیک همکاری می­کند تا به بیشترین امکان پوشش بازارها بر حسب خدمات مورد تقاضا دست یابد. برای این منظور، استراتژی­ های خدمات، برنامه ­ها و اهداف OEM های بین­ المللی ما، بطور مداوم مورد مقایسه قرار گرفته و مناسب ­سازی می­شوند.

علاوه بر این، شرکت زد اف مفاهیم خدماتی خود را توسعه می­دهد تا بتواند با ارائه خدمات جامع، مطالبات جاری و آینده را به طور فعال تحقق بخشد. در اینجا، ما متنوع ­ترین نیازهای بازار، به ویژه در بازارهای نوظهور، را در نظر می­گیریم.

«جهانی فکر کنید، محلی عمل کنید»؛ جمله­ ای که بسیار مورد استفاده قرار می­گیرد و با این وجود هنوز برای خدمات زداف مناسب است. هدف ما ایجاد استانداردهای جهانی در خدمات و عمل انعطاف­ پذیر بر مبنای محلی است. به این منظور، شبکه خدمات شرکت زد اف به دو دسته مراکز صلاحیت تقسیم می­شود.

مراکز صلاحیت منطقه ­ای: در همه بازارهای مهم صلاحیت منطقه­ ای وجود دارند که جامع ­ترین خدمات را ارائه می­دهند – سطح خدمات ۳ – و به عنوان نقطه ­ای موثر در منطقه یا بازارهای مهم آنها فعالیت می­کنند. این بدان معناست که مناطق استراتژیک از نقطه نظر جغرافیایی، سیاسی و فرهنگی تحت پوشش قرار می­گیرند یا در صورت لزوم افتتاح می­شوند. نکته مهم این است که آنها اطمینان حاصل می­کنند که استانداردهای تعریف شده بین­ المللی شرکت زد اف در رابطه با کیفیت خدمات و دسترسی به آنها، تدوین و تضمین شده است.

مراکز صلاحیت محلی: در کشورها، مفاهیم خدمات برای کاربردها و محصولات دقیقاً با نیازهای مشتری نهایی مطابقت دارند. مراکز صلاحیت محلی، سطح خدمات ۱ و ۲ را در اختیار دارند. متخصصان محلی ما اولین مخاطبین ما هستند، زیرا آنها مشتری­ ها و شیوه­ های محلی را می­شناسند. آنها برای بازار محلی تائید صلاحیت شده ­اند و تجربه فراوانی با محصولات شرکت زداف دارند.

سازمان خدماتی قوی: یک تیم خدماتی متخصص متشکل از کارکنان واحد تجاری سیستم ­های برون-جاده ­ای و خدمات شرکت زد اف به همراه نمایندگان در هر منطقه بطور مداوم تقاضا­های خدماتی جدید یا آینده را تجزیه و تحلیل می­کنند و آنها را به صورت فعال در مناطق مربوطه پیاده ­سازی می­کنند. مراکز صلاحیت از طریق شبکه گسترده ­ای از مراکز خدماتی شرکت زداف و یک شبکه همکار با تخصص برون- جاده ­ای پشتیبانی می ­شوند.

خدمات جهانی و محلی شرکت زد اف با مراکز صلاحیت منطقه­ ای در کلیه بازارهای مهم برای عرضه جامع در سطح وسیع ارائه می­شود. مراکز صلاحیت محلی به الزامات واقعی محلی گرایش دارند.

مراکز صلاحیت منطقه ­ای خدمات برون-جاده­ای:

 • خدمات سطح ۳، یعنی تخصص در بازسازی
 • استفاده از میز آزمایش (تست بنچ) به منظور اطمینان از کیفیت جدید
 • قابلیت تشخیص کامل و قابلیت خدمات میدانی
 • صلاحیت آموزش
 • فرآیند جامع ضمانت زد اف
 • انبار لوازم یدکی
 • انبار واحدهای تعویضی

مراکز صلاحیت محلی خدمات برون-جاده ­ای:

 • نزدیکی محلی به مشتریان/ناوگان نهایی
 • – دامنه محصولات انحصاری
 • – سطح سرویس ۱ + ۲، یعنی تعویض اجزا در وسیله نقلیه
 • – قابلیت عیب­ یابی محدود و خدمات میدانی
 • – پذیرش ادعای ضمانت­نامه
 • – انبار حداقلی لوازم یدکی
 • – قابلیت تعمیر

عیب ­یابی و تست

امروزه سیستم­ های عیب ­یابی دیجیتال، برای تعمیر و نگهداری اقتصادی و نیز برای دینامیک رانندگی کارآمد ابزاری ضروری هستند. در محصولات شرکت زداف از ZF-TESTMAN استفاده شده است.

همه چیز خوب است؟ اگر می­خواهید این موضوع را بفهمید، دیگر نیازی به رفتن به تعمیرگاه ندارید. ZF – Testman وظایف همه محصولات کنترل شده الکترونیکی شرکت زد اف را از طریق تله ­متری یا لپ تاپ، بصورت آنلاین و در هنگام حرکت یا در حالت ساکن، بررسی می­کند.

در اینجا یک نوت­بوک مجهز به نرم افزار عیب ­یابی به سادگی از طریق یک رابط کاربری به سیستم الکترونیکی موجود در وسیله نقلیه متصل می­شود. با ZF-Testman شما همیشه به بهترین وجه در مورد وضعیت وسیله نقلیه خود آگاه هستید و می­توانید به طور ویژه و مؤثر نسبت به مشکلات واکنش نشان دهید.

دستگاه دیاگ زد اف

همیشه به روز

برای اطمینان از اینکه اپلیکیشن عیب ­یاب شما همیشه مطابق با جدیدترین تکنولوژی است، شما با مجوز ZF-Testman خود دسترسی خودکار به سرویس به روزرسانی آنلاین ما را دریافت می­کنید. داده­ های مربوط به محصولاتی که اخیراً تولید انبوه شده­ اند و تغییرات فنی محصولات به طور مرتب بارگذاری و به روز می­شوند. ZF-Testman با ارائه خدمات به روزرسانی و حفاظت یکپارچه خود که از کپی غیرمجاز نرم ­افزار جلوگیری می­کند، همواره مطابق با تقاضاهای دارای بالاترین کیفیت است.

پشتیبانی بیشتر، مشاوره شخصی و اطلاعات گسترده ­تر توسط مشاوران تلفنی ما ارائه می­شود. کارشناسان ما پس از انتقال اطلاعات عیب­ یابی، نتایج تشخیصی را با شما در تعامل مستقیم تجزیه و تحلیل می­کنند. آنها اقدامات و امکانات بیشتری را برای تعمیر توصیه می­کنند و نکات ارزشمندی درباره چگونگی جلوگیری از تعمیرات گران قیمت غیر ضروری و خرابی وسایل نقلیه می­توانند ارائه کنند.

مزایا

 • دامنه گسترده محصولات شرکت زد اف، مانند سیستم­ های انتقال قدرت متغیر مداوم و پاورشیفت و همچنین سیستم­ های فرمان­ گیری لیفتراک متناسب با برنامه تجاری کارگاه شما
 • مهارت­ های عیب­ یابی کاملاً جامع برای استفاده آسان، شهودی و نتیجه عیب­ یابی سریع
 • مستندات و عملکردهای اختصاصی سرویس مانند آموزش سیستم ­های فرمان برقی، تنظیم مجدد مقادیر سازگاری سیستم انتقال قدرت، پیدا کردن تماس­ های شل در دسته سیم­ ها و غیره.

پلتفرم آزاد تلماتیک – OPENMATICS

 • واحد پردازنده در وسیله نقلیه
 • ضبط و انتقال داده ­ها

اجزای سیستم OPENMATICS

 • پورتال وب

دسترسی به داده ­ها و مشاهده از طریق اینترنت بر روی یک رایانه، تبلت یا تلفن هوشمند

 • سرور اپلیکیشن

جمع­ آوری داده ­ها، پردازش و بایگانی از طریق سرور برون سپاری شده

شرکت زد اف با سیستم Openmatics،  در حال ایجاد یک استاندارد جدید تلماتیک در بازار است که اتصال متنوع ­ترین برنامه­ ها را بر روی یک پلتفرم تسهیل می­کند.روز به روز کاربران بیشتری از پشتیبانی خدمات Telematics استفاده می­کنند تا منابع اقتصادی­ تر و کارآمدتری داشته باشند، خوش­ قول باشند و هم در جاده و هم در زمین آرامش داشته باشند.

Openmatics می­تواند داده ­ها را با کلیه سیستم­ های مربوط به وسیله نقلیه تبادل کند. در نتیجه، برای مستندات آنلاین در پرونده وسیله نقلیه جهت مدیریت ناوگان و عیب­ یابی آن مناسب است. Openmatics به هیچ تولید کننده ­ای محدود نیست، یعنی اشخاص ثالثی مانند سازندگان وسایل نقلیه و قطعات یا سایر توسعه دهندگان برنامه می­توانند خدمات telematics خود را در قالب برنامه های Openmatics ارائه دهند.

هر برنامه قبل از انتشار توسط Openmatics تست و تأیید شده است. سیستم Openmatics ساده است: یک واحد آن-برد در وسیله نقلیه، داده ­ها را برای همه اپلیکیشن­ های مورد نظر جمع ­آوری می­کند. سرورهای خارجی، تبدیل و ذخیره سازی داده ­ها را بر عهده دارند.

کاربر از طریق درگاه وب به داده­ ها دسترسی می­یابد. خدمات مختلف telematics در اپ استور Openmatics به عنوان برنامه­ های نرم افزاری ماژولار ارائه می­شوند، به گونه ­ای که ناوگان یا اپراتورهای وسیله نقلیه می­توانند آنها را با توجه به نیازهای شخصی خودشان انتخاب و ترکیب کنند.

Openmatics: شریک زندگی شما در مهندسی کارآمد است

چرخه نوآوریِ کوتاه ­تر، خدمات فنی خاص ­تر و هزینه­ های کمتر چرخه عمر دارای اهمیت زیادی هستند. در برابر این پیش ­زمینه اگر می­خواهید سیستم ­های مهندسی شما با کیفیت و کارآمد باشند، Openmatics با سیستم­ های عیب ­یابی و ارتباطات متناسب، از شما پشتیبانی می­کند. Openmatics امروز محصولات و خدمات مهندسی خود را نه تنها به شرکای داخلی، بلکه به اشخاص ذینفع در خارج از گروه شرکت نیز ارائه می­دهد.

مزایا:

 1.  مستقل از سازنده؛ راه حلی ایده ­آل برای ناوگان با برندهای مختلف
 2. قابلیت گسترش بی حد و حصر راه­ حل­های نرم ­افزاری
 3. سخت ­افزار با کارایی بالا
 4. باز بودن راه پیشرفت برای برنامه­ های بعدی
 5. پشتیبانی قابل اطمینان از طریق شرکای خدماتی زد اف در سراسر جهان

تحقیق و توسعه برای تحقق امنیت

نوآوری­ ها به خودی خود پایانی ندارند، آنها باید نتیجه دهند: برای تولید کنندگان، دارندگان ناوگان، رانندگان و حتی محیط زیست و جامعه. هر توسعه جدید باید خود را در بین اولویت­ های متناقض این معیارها ثابت کند.گروه زد اف در یک شبکه بین ­المللی با بیش از ۱۰۰ مرکز توسعه فعالیت می­کند. تقریباً یک پنجم آن، مکان های اصلی توسعه برای محصولات و فناوری­ های خاص است. این موارد را می­توان در چندین مکان در آلمان و اروپا و همچنین در ایالات متحده و چین یافت. تحقیق و توسعه شرکتی، در دفتر مرکزی شرکت در فردریکشافن فعالیت های مراکز توسعه را هماهنگ و پشتیبانی می­کند. هر سال، شرکت  تقریباً پنج درصد از فروش خود را در تحقیق و توسعه سرمایه ­گذاری می­کند. این امر کاملا موفقیت­ آمیز بوده است، زیرا محصولات نوآورانه شرکت زد اف، استانداردها را برای جدیدترین فن آوری ­ها تعیین می­کنند.

کارهای تحقیقاتی در شرکت زد اف با توجه به کارکردهای غیرمتمرکز و شرکتی سازماندهی می­شود. بخش­ ها و واحدهای تجاری بر بازارها و محصولات متمرکز شده ­اند و توسعه فنی محصول را به صورت مشتری محور پشتیبانی می­کنند. بخش تحقیق و توسعه با تأکید جدی بر تحقیقات و نظریه ­های اساسی کار می­کند و از بخش­های توسعه عملیاتی پشتیبانی می­کند.

نوآوری­ های پیشگامانه

طی سال­های گذشته، این مشارکت، نوآوری­ های محصول را ایجاد کرده است که از آن زمان به عنوان معیار در صنعت تبدیل شده­ اند: فقط برخی از نمونه­ ها؛ گیربکس اتوماتیک ۹ سرعته اتومبیل­ ها و همچنین گیربکس هیبریدی و مدیریت هیبریدی برای اتومبیل­ ها و وسایل نقلیه تجاری، یا سیستم انتقال قدرت ماژولار TraXon برای وسایل نقلیه تجاری است.

نوآوری­ های پیش­گامانه از زد اف امروزه نه تنها در اتومبیل­ های سواری و وسایل نقلیه تجاری در جاده­ ها، بلکه در انواع صنایع آبی و هوایی مورد استفاده قرار می­گیرد.

از این گذشته، قدرت ابتکاری شرکت زداف قرار است در آینده افزایش یابد. اثبات این امر در حال حاضر توسط تعداد ثبت اختراعات در حال انتظار ارائه شده است: نگاهی به آمار ثبت اختراعات و برندهای تجاری آلمان نشان می­دهد که شرکت زد اف در سطح بسیاری از تولید کنندگان بزرگ خودرو جزء ده متقاضی برتر ثبت اختراعات است.

هر ساله، بخش­ های تحقیقاتی بیش از ۱۰۰۰۰ پروژه را با موفقیت انجام می­دهند، و دامنه وسیعی از تحقیقات اساسی تا کاربردهای محصول را پوشش می ­دهند. این حجم بالای پروژه برای اطمینان از تحرک در آینده ضروری است. گرایش به راه ­حل­های ترکیبی در حال حاضر نشان می­دهد که فن­­ آوری انتقال قدرت سبز بسیار پیچیده است.

در مورد سیستم انتقال قدرت الکتریکی خالص و طراحی مهندسی سیستم­ های سبک وزن نیز همین کار را می­کند. در حال حاضر، مهندسان شرکت زد اف مشغول انجام کارهای پیشگامانه بر روی مواد جایگزین، رویکردهای گسترده ­تر در طراحی و آزمایش و فرآیندهای تولید جدید هستند.

گروه زد اف آینده را با مسئولیت ­پذیری شکل می­دهد

اشتیاق ما به محصولات و فرآیندهای نوآورانه و گرایش سازش ناپذیر ما برای دستیابی به کیفیت، ما را به یک پیشتاز جهانی در فن ­آوری خط انتقال قدرت و شاسی و هم­چنین فناوری ایمنی فعال و غیرفعال تبدیل کرده است. ما با ایجاد راه ­حل­های پیشرفته فناوری با هدف بهبود تحرک، افزایش کارآیی محصولات و سیستم ­ها و حفظ منابع، به آینده ­ای پایدار کمک می­کنیم.مشتریان ما در بخش خودرو و صنعت از تمرکز مصمم ما بر روی محصولات و خدمات استقبال می­کنند که ارزش مشتری خوبی را ثبات می­کند. بهبود در بهره ­وری انرژی، اثربخشی هزینه، پویایی، ایمنی و راحتی برای کار ما مهم است.

به طور همزمان، ما در حال هدف گذاری برای بهبود مستمر در فرایندهای تجاری و خدماتی هستیم که ارائه می­دهیم. ما به عنوان یک شرکت فعال در سطح جهان، به سرعت و با انعطاف­ پذیری نسبت به تغییر تقاضاهای بازار منطقه ­ای با هدف همیشگی ارائه نسبت رقابتی قیمت و عملکرد واکنش نشان می­دهیم.

استقلال و امنیت مالی ما پایه موفقیت بلند مدت ما در کسب و کار است. سودآوری ما، به ما این امکان را می­دهد تا سرمایه­ گذاری­ های لازم را در محصولات، فناوری­ ها و بازارهای جدید انجام دهیم، بنابراین ما، به نمایندگی از مشتریان، وابستگان بازار، کارمندان و صاحبان شرکت زد اف، امنیت آینده شرکت را تضمین می­کنیم.

سنت و ارزش­ های ما، تصمیمات مدیریتی ما را تقویت می­کند. اینها، هم وظیفه و هم انگیزه ­ای برای برقراری رابطه ­ای مطمئن و محترمانه با مشتریان، وابستگان بازار و کارمندان هستند.

سازمان جهانی انطباق، اطمینان حاصل کرده است که قوانین و مقررات محلی رعایت می­شوند. ما مسئولیت خود را نسبت به جامعه می­پذیریم و از محیط زیست در همه موقعیت­ های خود محافظت خواهیم کرد.کارمندان ما در سراسر جهان، ما را به عنوان یک کارفرمای منصفانه، با تمرکز بر آینده و ارائه چشم­اندازهای جذاب شغلی، می­شناسند.

ما از پیشینه­ های فرهنگی متنوع کارمندان، شایستگی­ های آنها، و کوشش و انگیزه آنها قدردانی می­کنیم. فداکاری هدفمند آنها برای شرکت زد اف، فراتر از مرزهای محل کار و موقعیت مکانی، فرهنگ شرکت ما را شکل می­دهد و رمز موفقیت ما است.