دانا اسپایسر (کلارک) 

گیربکس کلارک

گیربکس کلارک(دانا اسپایسر) تولید انواع گیربکس و توربین ریچ استاکر و لیفتراک های سنگین

شرکت دانا اسپایسر – کلارک  (Dana spicer) مجموعه ای گسترده از محصولات سیستم های انتقال قدرت (گیربکس) کامل و بهینه شده را عرضه می کند . تمامی محصولات سیستم انتقال قدرت شرکت دانا اسپایسر – کلارک جهت برآورده شدن استانداردهای سختگیرانه شما طراحی ، تست و تولید شده است . سیستم های انتقال قدرت ، اکسل ها و گاردان های شرکت دانا اسپایسر Dana Spicer برای فعال نگه داشَتن صنایع – از معدن کاری ، حمل و نقل مواد ، کشاورزی ، راهسازی و ساختمانی و جنگلداری ساخته شده اند .

شرکت دانا اسپایسر دارنده مجموعه کاملی از اکسل های اسپایسر و اجزای آن با ظرفیت حمل بار از ۵۰۰ تا ۶۳۰۰۰ کیلوگرم می باشد . محورهای کاهنده تکی و سیاره ای در ماشین آلات ساختمانی ، راهسازی ، کشاورزی ، جنگلداری ، بارگیری کالا و معدن کاری مورد آزمایش و تائید قرار گرفته اند .

شرکت Dana مجموعه ای گسترده از محصولات مجزا تا سیستم های انتقال قدرت کامل و بهینه شده را عرضه می کند.شرکت دانا اسپایسر – کلارک با ارائه خدمات به تمامی بازارهای اصلی محصولات برون-جاده ای(راهسازی و ساختمانی)، به مشتریان خود، تجربه و اعتماد خرید از یک تامین کننده بزرگ جهانی را که همواره در حال تولید بی وقفه، توسعه محصولات و پشتیبانی فنی در هر منطقه است، تقدیم می کند.

هر عضو سیستم انتقال قدرت شرکت Spicer جهت برآوردن استانداردهای سختگیرانه شما طراحی، تست و تولید شده است.از کوچکترین جزئیات در هر گیربکس، اکسل، واحد کنترل الکترونیکی و شفت انتقال قدرت(گاردان) تا تمام اجزای سازنده یک سیستم انتقال قدرت کامل.سیستم های انتقال قدرت، اکسل ها و گاردان های اسپایسر برای فعال نگه داشتن صنایع – از معدن کاری و حمل و نقل مواد تا کشاورزی و جنگل داری – ساخته شده اند.

شرکت دانا اسپایسر دارنده  مجموعه کاملی از اکسل های اسپایسر و اجزای آن با ظرفیت حمل بار از ۵۰۰ تا ۶۳۰۰۰ کیلوگرم است.محورهای کاهنده تکی و سیاره ای در ماشین آلات ساختمانی، کشاورزی، جنگل داری، بارگیری کالا و معدن کاری مورد آزمایش و تایید قرار گرفته اند.این محورهای خلاقانه، برای تطبیق  با نیازهای عملیاتی خاص دارای ویژگی ها و مشخصات منحصر بفرد هستند.

قطعات مورد استفاده در ماشین آلات ساخت و ساز، بارگیری کالا، معدن، جنگل داری و صنایع کشاورزی

سیستم های انتقال و مبدل های گشتاور (توربین) دانا اسپاسر – کلارک ، کارآیی مورد نیاز ماشین آلات با قدرت ۳۷ تا ۷۴۶ کیلووات(۵۰ تا ۱۰۰۰ اسب بخار) را برآورده می کند.شرکت دانا اسپایسر در راستای هرگونه نیاز برون-جاده ای، سیستم های انتقال قدرت متناسب را عرضه کند.از تقسیم کننده های نیرو تا سیستم های انتقال قدرت هیدرواستاتیک، سیستم های پاورشیفت و مبدل های گشتاور.

گاردان های برون-جاده ای اسپایسر و اجزای آن، شامل گسترده ترین محصولات موجود هستند:

انواع اتصالات انتهایی، اتصالات بلبرینگی گرد و چهارشاخ و نیز گاردان های در اندازه ۴۰۰ نیوتن متر تا بیش از ۸ میلیون نیوتن متر که برای کاربردهای برون-جاده ای و استفاده در ماشین آلات ساخت و ساز، کشاورزی، جنگل داری، بارگیری(لیفتراک ها و ریچ استاکرها)، ماشین آلات و معدن قابل استفاده هستند.

چندین برند از محصولات برون-جاده ای که احتمالا عادت به خرید آنها دارید، در حال حاضر بخشی از محصولات خانواده اسپایسر هستند.مثلا اگر به دنبال برندهای Clark,clark-hurth,Comaxle,kirkstall یا محصولات Sige هستید، آنها را تحت نام اسپایسر – نامی مترادف با کیفیت و قابلیت اطمینان – خواهید یافت.

جابجایی کالا:

خودروهای حمل بار، کلید سودآوری در صنعت حمل و نقل هستند. وقتی به کار ۲۴ ساعته در هفت روز هفته جهت انتقال حجم زیادی از کالاها نیاز است.ظرفیت سرعت و بار این خودروها بسیار مهم است، چرا که زمان برگشت سریع – و در نتیجه جابجایی حجم بیشتری از مواد – به معنای سود بالاتر توام با ایمنی بیشتر خواهد بود.

در سیستم های انتقال قدرت(گیربکس)اسپایسر، قدرت مورد نیاز جهت تجهیزات جانبی که برای برداشتن، بالا بردن و انتقال بارهای سنگین استفاده می شود، توسط یک سیستم کنترل الکترونیکی پیشرفته فراهم می شود که شامل مدول کلاچ الکترونیکی(ECM)، چرخش الکترونیکی کنترل شده(ECI) و مهار ایمنی است.

عملکرد و ایمنی با یک سیستم ترمز روغنی افزایش می یابد، که حتی در کوچکترین خودروهای حمل کالا در دسترس است.با استفاده از یک طراحی کاملا آب بندی شده، این ترمزها از آب، خاک و سایر آلودگی هایی که در بنادر، پایانه ها، انبارهای کانتینر، سایت های صنایع سنگین و مراکز توزیع با آن مواجه هستند، محافظت می شوند.

ترمزهای روغنی همچنین از طریق کاهش سایش و سر و صدا، به ماشین آلات و اپراتورها کمک می کنند تا برای یک دوره کاری طولانی مدت با حداکثر راندمان کار کنند.شرکت دانا اسپایسر، قطعات اورجینال و اجزای سیستم انتقال قدرت انواع ماشین آلات حمل کالا از لیفتراک های دو تنی(۱۸۰۰کیلوگرم) تا ریچ استاکرهای ۵۰۰ تنی(۴۵۰۰۰کیلوگرم) را برای سازندگان تامین می کند.

این سیستم ها دارای توان کافی جهت حمل بارهای مختلف و کنترل کننده های ساده جهت افزایش پایداری و ایمنی اپراتورهای دارای سطوح مهارتی متفاوت هستند.

شرکت دانا اسپایسر، اجزای تکی سیستم های انتقال قدرت و پکیج های کامل شده را برای تولید کنندگان لیفتراک ها، ریچ استاکرها، استرادل کریرها، کامیون های باربری، کامیون های باربری راه آهن و جرثقیل های دروازه ای تولید می کند.سیستم های انتقال قدرت اسپایسر مخصوص خودروهای حمل کالا، برای به حداکثر رساندن بهره وری، با قدرت کافی و کنترل دقیق طراحی شده اند.

سیستم های انتقال قدرت برای ماشین آلات معدنی

با وجودی که ماشین آلات معدن کاری در سخت ترین شرایط محیطی جهان کار می کنند، اما از آنها انتظار می رود که حجم زیادی از مواد را سریا به کامیون های منتطر یا محل استقرار مورد نظر جابجا کنند.کار مداوم در مکان های دور افتاده و غیرقابل دسترس، این تجهیزات را در معرض سواستفاده محیطی و رفتار خشن اپراتورها قرار می دهد.

شرکت دانا اسپایسر، سیستم های انتقال قدرت کاملی را طراحی کرده است که ثبات کشش، ترمز، قابلیت اطمینان و بسیاری از ویژگی های منحصر به فرد دیگر را که به طور خاص برای به حداکثر رساندن بهره وری ماشین آلات جنگل داری و معدن کاری طراحی شده، بهبود بخشیده است.

این شرکت با ارائه پکیج های توربین و گیربکس به صورت یکپارچه، نصب بینابینی و تنظیم از راه دور، بیشترین انعطاف پذیری را برای طراحان خودرو فراهم می کند.سیستم های انتقال قدرت(کلارک) اسپایسر همچنین دارای نوآوری هایی مانند سیستم های پیشرفته شارژ پمپ است که باعث افزایش جریان روغن جهت به حداکثر رساندن عملکرد در سیکل های انرژی بر و همچنین محیط های سرد می شود.

سیستم های ترمز ساده و قابل اعتماد (که با مایع، خنک کاری می شوند)، با توزیع نیروی ترمز در درصد بالایی از سطح محور باعث افزایش توان متوقف کننده و کاهش دمای ترمز می شوند.در حقیقت، ترمزهای ایمن Posi-Stop که عمدتا در ماشین آلات معدن کاری استفاده می شوند، برای ایجاد یک عملکرد عالی و یکپارچه با  قابلیت اطمینان بالا از سیستم های ترمزی که به نام SAHR (اعمال نیرو توسط فنر و آزاد شدن توسط هیدرولیک) مشهور هستند، استفاده می کند.

محور اسپایسر مدل ۵۸R3697 با کارایی بالا و نیاز به مراقبت کم جهت کامیون های بزرگ حمل بار (LHD) و کامیون های معدن طراحی شده است.

خودروهای معدن کاری که از سیستم های انتقال قدرت شرکت دانا اسپایسر استفاده می کنند، عبارت اند از کاروان ها، کامیون های کشنده، کامیون های باربری(LHD)، نفربرها، ماشین آلات حفاری و وسایل نقلیه با کاربری خاص.

محورهای اسپایسر جهت ماشین آلات معدن کاری، طرح های مختلفی دارد که راندمان تغییرات گشتاور عالی و کشش موردنیاز در شرایط مختلف زمین را تامین می کند.به عنوان مثال، دیفرانسیل گشتاور متغیر Hydraulic، قابلیت مانور و کشش بهینه را در شرایط متفاوت زمین های ناهموار فراهم می کند.

سیستم های انتقال قدرت برای ماشین آلات جنگل داری

شرکت دانا اسپایسر سیستم های انتقال قدرت کاملی را عرضه می کند که موقعیت، کشش، ترمز و قابلیت اطمینان را بهبود بخشیده و همچنین دارای بسیاری از ویژگی های منحصر بفرد دیگری است که به طور خاص به منظور حداکثر بهره وری ماشین آلات جنگل داری حتی در سخت ترین محیط های عملیاتی طراحی شده اند.

محورهای اسپایسر برای ماشین الات جنگل داری، طرح های مختلفی دارد که راندمان تغییرات گشتاور عالی و کشش مورد نیاز در شرایط مختلف زمین را تامین می کند.به عنوان مثال، دیفرانسل گشتاور متغیر Hydraulic ، قابلیت مانور و کشش بهینه را در شرایط متفاوت زمین های ناهموار فراهم می کند.

شرکت دانا اسپایسر – کلارک با ارائه پکیج های گیربکس به صورت یکپارچه، نصب بینابینی و تنظیم از راه دور، بیشترین انعطاف پذیری را برای طراحان خودرو فراهم می کند.سیستم های انتقال قدرت اسپایسر همچنین دارای نوآوری هایی مانند سیستم های پیشرفته شارژ پمپ است که باعث افزایش جریان روغن جهت به حداکثر رساندن عملکرد در سیکل های انرژی بر و همچنین محیط های سرد می شوند.

سیستم های انتقال قدرت سفارشی ما به طور خاص برای ماشین آلات جنگل داری با ظرفیت بالا، از جمله اسکیدرها، فلزها و بانچرها، برداشت کننده درختان و غیره طراحی شده اند.

سیستم های انتقال قدرت برای ماشین آلات ساختمانی

هر کدام از ماشین آلات ساختمانی، کار متفاوتی را در محل عملیات انجام می دهند، اما همه آنها معمولا ویژگی های مشترکی دارند.از آنجا که تقاضا برای بهره وری افزایش یافته است، همه آنها باید با راندمان بالا و بدون نیاز به مراقبت زیاد در محیط های سخت که گشتاور و بار زیادی بر تجهیزات اعمال می کنند، کار انجام دهند.

شرکت دانا اسپایسر – کلارک محدوده وسیعی از ماشین آلات ساختمانی را از چهار تا ۵۵ تن(۳۶۰۰ تا ۵۰۰۰۰ کیلوگرم) با محور و سیستم انتقال قدرتی عرضه می کند که قادرند نیروی کششی لازم را برای این ماشین آلات فراهم کنند.موتور پمپ های با توان بالا، زمان عکس العمل باکت ها، اسکوپ ها، استابیلایزرها، چنگک ها و دیگر تجهیزات هیدرولیکی را بهبود می دهند.

سیستم های انتقال قدرت ماشین های ساختمانی با قابلیت بدون نیاز به نگهداری، ترمزهای خنک شونده با مایع، گاردان های lube-for-life و سایر نوآوری هایی که موجب صرفه جویی در وقت و هزینه های تعمیر و نگهداری می شوند، طراحی شده اند.

و در نهایت شرکت دانا اسپایسر از طریق کنترل های الکترونیکی که باعث بهبود کیفیت حرکت، کاهش جرک شتاب و حرکت پیوسته در تمامی مانورهای ماشین آلات می شود، خستگی کاربر را به تعویق می اندازد.

بهره وری و ایمنی در زمین های متغیر، ناهموار و غیرقابل انعطاف سایت های ساخت و ساز، تا حد زیادی به کشش مرتبط است و شرکت دانا چندین گزینه دیفرانسیل گشتاور – متغیر را پیشنهاد می دهد که هریک مطابق با شرایط خاص زمین و کاربردهای خودرو به صورت سفارشی طراحی شده اند.

سیستم های انتقال قدرت برای ماشین آلات کشاورزی

جمعیت در حال رشد جهان و همراه با آن افزایش تمایل به سوخت های زیستی، در دهه های آینده به افزایش تقاضای ماشین آلات کشاورزی منجر خواهد شد.مشتریان کشاورزی به دنبال افزایش بهره وری زمین های خود و بهبود راندمان برداشت محصولات، مطابق با استانداردهای انتشار آلایندگی و بهبود ایمنی و راحتی اپراتور هستند.

محصولات کشاورزی به شدت از یک منطقه تا منطقه دیگر متفاوت است و تولید کننده های تجهیزات باید محدوده وسیعی از ماشین آلات را برای کمک به کشاورزان تولید کنند تا آنها بتوانند محصولات خود را به بازار عرضه کنند.

شرکت دانا اسپایسر – کلارک از طریق تکنولوژی های پیشرفته همراه با عملیات های ساده، به عنوان تامین کننده اصلی سیستم های انتقال قدرت گیربکس طراحی شده برای تراکتور کشاورزی، تراکتورهای مفصلی و غیرمفصلی، تراکتورهای تاکستان، تراکتورهای کامپکت، تجهیزات برداشت تخصصی و کمباین ها در حال خدمت رسانی است.

شرکت دانا با یک مجموعه کامل از محورهای معلق، تکتولوژی را فراهم کرده است که به ماشین الات کشاورزی اجازه می دهد سریع تر کار کنند و بهره وری را به حداکثر برسانند، در حالی که اپراتورها راحت و هوشیار هستند.

شرکت دانا اسپایسر با تولید محورهای جلو و محصولات سیستم انتقال قدرت که به اندازه کافی برای کار بر روی زمین های ناهموار تحت شرایط بارگذاری سنگین، مستحکم هستند، به طور فعالانه پاسخگوی نیازهای بازار کشاورزی است.

محور چرخ های جلو اسپایسر برای ماشین آلات کشاورزی به همراه ترمزهای خنک کننده اختیاری طراحی شده اند که تا امکان حمل و نقل با سرعت بالا را فراهم کنند.

سیستم های انتقال قدرت برون-جاده ای اسپایسر و واحدهای کنترل الکترونیکی آنها

شرکت دانا اسپایسر، طیف گسنرده ای از سیستم های انتقال قدرت و توربین های اسپایسر را برای تامین نیازهای عملیاتی از ۵۰ تا ۱۰۰۰ اسب بخار (۳۷ تا ۷۴۶ کیلووات) ارائه می کند.

همه سیستم های انتقال قدرت برون-جاده ای را می توان به سیستم های کنترل مکانیکی و الکترونیکی اسپایسر مجهز کرد تا عملکرد آنها افزایش یابد.

آپشن های مختلف، ظرفیت های کنترل پیشرفته ای مانند چرخش دقیق، رانندگی با مصرف سوخت کم(اکو)، رانندگی قدرتی و نسل جدید کنترل همپوشانی را فراهم کرده است.

محصولات تولیدی مدل گیربکس های دانا اسپایسر عبارت اند از:

 • سیستم های انتقال قدرت پاور شیفت
 • سیستم های انتقال قدرت هیدرواستاتیک
 • سیستم های انتقال قدرت مکانیکی
 • تقسیم کننده های نیرو
 • مبدل های گشتاور
 • گیربکس های هیدرواستاتیک

پاورشیفت هیدرودینامیک:

دارای بالاترین سطح سادگی و قابلیت سرویس دهی با آپشن های کنترل الکتریکی و پیشرفته جهت بهبود شیفتینگ تعویض دنده است.

 • رفع قطعی کلاچ
 • کاهش شوک و ضربه های ناشی از بارگذاری روی خط انتقال قدرت
 • پیشگیری از توقف موتور و سرعت بیش از حد آن
 • راه اندازی و شتاب گیری نرم و روان
 • متعادل کردن قدرت متناسب با بارگذاری
 • افزایش میزان پوشش دهی
 • بهبود راندمان خودرو راننده
 • عملکرد بهتر در حالت بارگیری/حمل و بارگیری/حفاری

هیدرواستاتیک:

که به صورت گیربکس های پیوسته و نامحدود در مدل های متنوع برای بهبود مصرف سوخت و حداکثر عملکرد خودرو در دسترس است.

 • تفکیک سرعت موتور از سرعت چرخ جهت بهبود کنترل و راندمان
 • عرضه حرکت رو به جلو، دنده عقب و ترمز با موتور هیدرواستاتیک
 • ارائه گشتاور بالا در سرعت های پایین

هیدرومکانیکی:

ترکیبی از سیستم های مکانیکی و هیدرواستاتیک برای حداکثر صرفه جویی در مصرف سوخت.

 • استفاده از اولین محدوده انتقال قدرت کاملا هیدرواستاتیکی در سرعت های پایین
 • هدایت بخش بیشتری از قدرت موتور توسط یک مسیر مکانیکی موازی در سرعت های بالا
 • ایجاد بالاترین بهره وری در حداکثر سرعت پیشروی، هنگامی که تمام قدرت از طریق مسیر مکانیکی جابجا می شود.
 • اعمل مزایای یکسان برای عملیات معکوس

تکنولوژی VariGlid CVP:

ایده جدید، خلاقانه و انعطاف پذیر با قابلیت ایجاد نسبت سرعت های بی نهایت.

 • کاهش انتشار گازهای گلخانه ای
 • بهبود بهره وری
 • کاهش سرعت موتور
 • یکپارچه سازی سیستم اسپایسر
 • افزایش راحتی اپراتور
 • تا۲۰درصد صرفه جویی در مصرف سوخت

بهره وری هر ماشینی، بستگی به توانایی عملگر آن دارد که تا چه حد فرمان دهی نرم و کارآمدی را انجام می دهد.

شرکت دانا، عملگرهایی عرضه می کند که به کمک کنترل های الکترونیکی مربوطه، دارای بهترین عملکرد بوده و در حالیکه دوام آنها افزایش یافته، سهولت استفاده از آنها نیز فراهم شده است.

گروه فن آوری های برون-جاده ای شرکت دانا، جدیدترین تکنولوژی های مرتبط با ماشین آلات برون-جاده ای را به مصرف کنندگان عرضه می دارد.

ما با تمرکز بر بهره وری، سهولت استفاده، ایمنی، راحتی و کارایی، نیازهای بسیار ویژه ای مانند دوام هر محصول را نیز مورد توجه قرار داده ایم.

گیربکس کلارک سری Spicer 34000/36000

گیربکس دانا اسپایسر کلارک سری 34000 و گیربکس دانا اسپایسر کلارک سری 36000از این گیربکس برای استفاده در معادن، صنایع ساختمانی، بارگیری کالا در بنادر و سایر کاربردهای صنعتی از قبیل لیفتراک های زمینی، لودرها، جرثقیل های متحرک و ماشین آلات کشنده کانتینرها با شرایط عملکردی سنگین، طراحی شده اند.

گیربکس های سنگین سری ۳۴۰۰۰/۳۶۰۰۰ اسپایسر با حالت های انتخابی ۳سرعته، ۴سرعته، ۶سرعته، دارای گستره وسیعی از آپشن های مختلف و طرح بندی بسیار متبوع(مانند موتور اتصال مستقیم، اتصال از راه دور و نوع بینابینی) قابل دسترسی هستند.

 

 

گیربکس کلارک سری Spicer 32000

گیربکس دانا اسپایسر کلارک 32000سری قدرتمند و تست شده سیستم های انتقال قدرت ۳۲۰۰۰ دانا اسپایسر – کلارک(نسخه پیشین۲۸۰۰۰)، گشتاور بهینه ای را برای حمل بارهای سنگین و استفاده در معادن فراهم می کنند.

گیربکس های ۲۸۰۰۰/۳۲۰۰۰ اسپایسر برای کارهای سنگین طراحی شده اند و قادرند بطور موثر با تمامی ماشین آلات سنگین تطبیق داده شوند.از همین رو به طور گسترده ای در لودرهای متوسط، کامیون های معادن زیرزمینی و دریل های حفاری معادن مورد استفاده قرار می گیرند.

 

گیربکس کلارک سری Spicer T12000/VDT12000

گیربکس دانا اسپایسر کلارک سری T12000

یک انتخاب منحصر بفرد در زمینه ماشین آلات چند منظوره مخصوص کارهای سنگین هستند.

ترکیبی از قدرت، کارای و دوام.انتخابی ایده آل برای لودرهای بکهو، لودرهای چرخی کوچک، گریدرهای کوچک، لودرهای تله هندلر و لیفتراک های برون-جاده ای.

گیربکس سری T12000/VDT12000 اسپایسر با آپشن های انعطاف پذیر و گسترده، پیش تازی کارآمد و قدرتمند در رده خود هستند.

 

 

 

گیربکس کلارک سری Spicer T16000

گیربکس دانا اسپایسر کلارک T16000

این گیربکس با عملکرد و راندمان بالا، محدوده وسیعی از تنظیمات گشتاور و نسبت ها را فراهم می کنند.

گیربکس های T16000 اسپایسر برای کمک به پایین آمدن هزینه های عملیاتی، توام با حداکثر بهره وری و دوام طراحی شده اند تا پاسخی به نیاز تولید کنندگان ماشین آلات ساختمانی در سراسر جهان باشد.

 

 

گیربکس کلارک سری Spicer 18000

گیربکس کلارک دانا اسپایسر سری 18000(با نام قبلی کلارک هورث)، به طور گسترده ای در لودرهای کامپکت، لیفتراک های سنگین-کار، کامیون های معادن زیرزمینی و دریل های حفاری متحرک استفاده می شوند و برای تحمل بارهای متنوع و عظیم طراحی شده اند.

اگرچه اسپایسر تولید گیربکس کلارک سری ۱۸۰۰۰ را در اوایل دهه ۲۰۰۰ متوقف کرده است، هم چنان صدها ماشین در سراسر جهان با این نوع گیربکس ها مشغول به کار هستند.

 

 

گیربکس کلارک سری Spicer T20000

گیربکس کلارک دانا اسپایسر T20000

این گیربکس کلارک بطور خاص برای بارهای سنگین طراحی شده اند.

درمیان گیربکس های کلارک ماشین آلات سنگین اسپایسر، سری T20000 جایگزین گیربکس های قدیمی سری ۱۸۰۰۰(با نام قلی کلارک هورث) شده است، که با چرخ دنده های مارپیچ خود حرکت ماشین آلات روی سطوح ناهموار را تضمین، گشتاور بالاتری را تولید و بارهای بیشتری را حمل می کند.

علاوه بر این، فناوری این گیربکس که فشار روغن و کلاچ را فراهم می کند، سایش چرخ دنده ها را به حداقل می رساند.

 

 

 

گیربکس  کلارک سری Spicer 24000

گیربکس کلارک دانا اسپایسر سری 24000

 

از این گیربکس ها برای ماشین آلات بارگیری کالا، معادن زیرزمینی و صنایع ساختمانی با ظرفیت کاری زیاد مانند لیفتراک های تناژ بالا، لیفتراک های برون-جاده ای، لودرها و جرثقیل های برون-جاده طراحی شده اند.

این گیربکس ها که به کارایی و عمر طولانی شناخته می شوند، به همراه آپشن های زیادی از قبیل شیر کنترل مکانیکی، سنسور سرعت توربین یا موتور، و امکان قطع از جلو یا عقب عرضه می شوند.

 

 

گیربکس کلارک سری Spicer 33000

گیربکس دانا اسپایسر کلارک 33000

این گیربکس های می توانند قدرتی تا ۲۷۰ اسب بخار داشته باشند.

این گیربکس ها به طور گسترده ای در کاربردهای ساختمانی، جنگل داری، معادن زیرزمینی و ماشین الات بارگیری کالا در بنادر مورد استفاده قرار می گیرند.

علاوه بر طراحی بادوام و کارآمد، دارای آپشن ها و طرح بندی های متنوعی هستند که می توانند در کاربردهای مختلف استفاده شوند.

 

 

گیربکس کلارک سری Spicer 40000

گیربکس کلارک دانا اسپایسر 40000از این گیربکس ها برای استفاده در سایر کاربردهای صنعتی مانند لیفتراک های نوع زمینی، لودرها، جرثقیل های زمین های ناهموار، تمامی جرثقیل های متحرک، معادن زیرزمینی و صنایع ساختمانی با شرایط عملیاتی سنگین طراحی شده اند.

گیربکس کارآمد و قابل اعتماد ۴سرعته Spicer 40000 شامل یک مبدل گشتاور سنگین-کار بوده.

دارای آپشن های انعطاف پذیری مانند امکان حرکت قدرتی دو طرفه، اتصال صفحه گشتاور یا پمپ محرک مستقیم است.

 

گیربکس کلارک سری Spicer TE13 / TE17

گیربکس دانا اسپایسر کلارک TE13 و TE17این گیربکس ها با بیشینه کارایی و قابلیت اطمینان جهت صنایع بارگیری کالا در بنادر طراحی شده اند.

گیربکس های خلاقانه ۳سرعته TE13/TE17 اسپایسر، نرم ترین تجربه رانندگی را به همراه آخرین فن آوری های تولید و نسل جدید سیستم های کنترل الکترونیکی ارائه می کنند.

 

 

گیربکس کلارک سری Spicer TE27/TE32

گیربکس دانا اسپایسر کلارک TE27 و TE32این گیربکس ها مهمترین اجزای یک سیستم پیشرانه قدرتمند و کارآمد هستند که با اشغال فضای کمتر، عملکردی ساده همراه با راحتی بیشتر کاربر ارائه می دهند.

گیربکس های کارآمد و بادوام TE27/TE32 اسپایسر راه حلی مناسب برای ماشین آلات ساختمانی، معادن زیرزمینی و ماشین آلات بارگیری کالا در بنادر هستند که قدرتی برابر با ۳۳۰ تا ۴۰۰ اسب بخار فراهم می کنند.

 

 

 

گیربکس کلارک سری Spicer 6000/8000

توربین گیربکس کلارک سری 6000/8000این گیربکس برای کار در شرایط بسیار سخت مانند حمل و نقل بارهای سنگین و کاربردهای معدنی در مقیاس بزرگ طراحی شده اند.

این گیربکس ها در چالش برانگیزترین زمین ها قابل استفاده هستند، دارای سازه ای تقویت شده برای عملکرد ایمن و کارآمد حتی تحت شرایط سخت بوده، و چنان چه در ترکیب با سیستم های کنترل الکترونیکی پیشرفته DANA بکار برده شوند، امکاناتی فوق العاده، همراه با بهره وری کاربر را فراهم می کنند.

 

 

توربین کلارک Spicer C2000

توربین گیربکس کلارک C2000این توربین کلارک همراه با سیستم های انتقال قدرت دانا اسپایسر – کلارک نوع اتصال از راه دور سری های RT20000,R24000,R18000 استفاده می شوند و در صنایع ساختمانی، بارگیری کالا و معادن زیرزمینی بسیار مورد توجه هستند.

توربین های دانا اسپایسر – کلارک C2000 با ظرفیت های متنوع می توانند همراه با گیربکس ها نوع اتصال از راه دور اسپایسر و به همراه موتورهای دارای حداکثر توان ۱۵۰ اسب بخار بکار برده شوند.

 

 

توربین کلارک Spicer C320/C330

توربین گیربکس کلارک C320 از این توربین کلارک برای استفاده همراه با گیربکس نوع اتصال از راه دور RTE32000,R32000 طراحی شده اند.سری C320/C330 بسیار قابل اطمینان بوده و با آپشن های انعطاف پذیر و متنوع کاربرد و توان موتور، بیشینه عملکرد و راندمان ماشین را عرضه می دارند.

انواع دیگر مبدل های گشتاور (توربین کلارک) ساخت دانا اسپایسر، حداکثر با ۳ پمپ محرک در دسترس هستند در حالی که سری C320/C330 می توانند با ۴ پمپ دارای خروجی مستقیم کار کنند.

 

 

توربین کلارک Spicer C270

توربین گیربکس کلارک C270سری توربین کلارک C320/C330 برای استفاده در صنایع ساختمانی، استخراج معادن زیرزمینی، بارگیری کالا و سایر کاربردهای ماشین آلات طراحی شده اند.

قابلیت اطمینان بالای C270 همراه با آپشن های انعطاف پذیر کاربرد و توان موتور، عملکرد و راندمان ماشین را به حداکثر رسانده است.در بازه ظرفیتی خود، C270 تنها مبدل گشتاوری است که با آپشن قفل شدن(lock up) ارائه می شود.

 

 

توربین کلارک Spicer C5000/CL5000

توربین گیربکس کلارک C5000

توربین کلارک دانا اسپایسر سری C5000

این توربین کلارک برای استفاده در صنایع ساختمانی، جنگل داری، استخراج معادن زیرزمینی، بارگیری کالا و سایر کاربردهای ماشین آلات صنعتی طراحی شده اند.

این سری توربین کلارک دانا اسپایسر – کلارک، همراه با ۱۳ ظرفیت مختلف تا ۲۷۵ اسب بخار، به همراه گیربکس های نوع اتصال از راه دور سری R36000,R34000,R32000 به کار برده می شود.